Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
09/10/2022 - 11:00

Nowy most pod Nowym Sączem już prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Na razie piesi korzystają z kładki, kierowcy z tymczasowej przeprawy, ale już niebawem koniec prowizorką. Dobiega końca budowa nowego mostu na drodze powiatowej w gminie Chełmiec, na ulicy Marcinkowickiej.

Droga jest przejezdna, bo na czas budowy postawiono  przeprawę tymczasową. Jest też kładka dla pieszych. Ta prowizorka już niebawem się skończy. Fachowcy mają się ze wszystkim uporać do końca października – zapewnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i dodaje, że  pracy przebiegają zgodnie z planem.

czytaj też Rewolucja na budowie. Już wszystkie domy będzie można stawiać bez pozwolenia  

Nadzorowana przez powiatowy samorząd inwestycja obejmuje nie tylko postawienie nowego mostu. To także rozbudowa drogi powiatowej i przebudowa infrastruktury technicznej, czyli budowa dojazdów, przebudowa skrzyżowania z ul. Jagodową i ul. Białą, przebudowa istniejących zjazdów, budowa oświetlenia ulicznego w obrębie skrzyżowania i  umocnieniem koryta potoku w obrębie mostu.

czytaj też Będą nowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu. Z osiedla do centrum miasta pociągiem 

Koszt całego przedsięwzięcia to nieco ponad 2,3 mln złotych. Ponad 630 tys.  zł pochodzi z budżetu starostwa, blisko 1,5 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. ([email protected]). fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu  

Kończą budować most przy ulicy Marcinkowickiej w Chełmcu
Przeprawa ma być gotowa pod koniec października


Dziękujemy za przesłanie błędu