Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
16/03/2017 - 16:15

Nowy most heleński: radny Hojnor wznosi toast, skorzystają kierowcy

Na najbliższej sesji radni podejmować będą uchwałę w sprawie wykupu nieruchomości przy Krakowskiej 34. Otworzy to możliwość likwidacji wąskiego gardła na trasie do Limanowej.

- Mija 15. rok składania interpelacji do prezydentów - Józefa Wiktora i Ryszarda Nowaka w sprawie wykupu i wyburzenia kamienicy na zakręcie u zbiegu Krakowskiej i Legionów. Ona od zawsze spowalnia ruch w kierunku Limanowej - mówi radny Józef Hojnor, który nawet nie potrafi podać dokładnej liczby swoich interpelacji w tej sprawie.

Zobacz też: 1,2 tys. głosów. Nowy most heleński podoba się nam

- Prosiłem i zwracałem uwagę, że wyburzenie nieruchomości umożliwi likwidację zakrętu i usprawni ruch wjazdu i wyjazdu z miasta przez most helleński. Można powiedzieć, że kropla drąży skałę i ostatnią kroplą będzie uchwała Rady Miasta. Tylko czy nie można było udrożnić tego "prawoskrętu" w Krakowską już 15 lat temu? - pyta. Sprwa wydaje się prosta - najwyraźniej dopiero teraz - w związku z szeroko zakrojonymi planami budowy nowego mostu - znalazły się pieniądze. Zwłaszcza, że...

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy:

Nabycie zabudowanej nieruchomości, położonej w Nowym Sączu w obrębie 24 przy ulicy Krakowskiej 34 stanowiącej działkę 74 o pow. 0,1073 ha oraz działkę 149/4 o pow. 0,0022 ha, konieczne jest z uwagi na planowaną inwestycję przebudowy m.in. ulicy Krakowskiej, wraz z przebudową mostu na rzece Dunajec w ciągu ulicy Legionów. Przedmiotowa nieruchomość położona jest w terenie dla którego brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zobacz też: Jest 77 mln zł na Most Heleński. Udany tandem rządu z samorządem

Jak wynika ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowy Sącz działki położone są w obszarze zabudowy usługowej i mieszkaniowej do przekształceń funkcjonalnych (U/M) oraz ulicy klasy głównej ruchu przyspieszonego (KDgp). Zgodnie z opinią Miejskiego Zarządu Dróg na działkach przewidziana jest realizacja ronda łączącego ulice: Krakowską, Starowiejską i Legionów.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu