Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
10/06/2013 - 11:19

Nowosądecka firma Fakro Pracodawcą Jutra

Firma Fakro została laureatem pierwszej edycji konkursu Pracodawcy Jutra, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. W konkursie nagradzono przedsiębiorstwa podejmujące inicjatywy dotyczace kształtowania wizerunku pracodawcy, a także na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy
Wśród laureatów, prócz Fakro, znaleźli się również między innymi Leroy Merlin Polska, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, PGNiG TERMIKA SA, Schenker, Skanska, UPC. – Konkurs Pracodawca Jutra pozwolił nam na wyłonienie i wyróżnienie tych firm, które realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy. Przedsięwzięcia te pokazują, jak pomysłowa i różnorodna może być oferta kierowana do młodych osób, a także jak istotny wpływ na edukację zawodową mogą mieć przedsiębiorcy, jeśli tylko tego chcą – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP. – Do realizacji takich działań PARP chciałaby szczególnie zachęcić mniejsze firmy, które najbardziej mogą odczuć skutki niżu demograficznego wkraczającego na rynek pracy – zaznacza Lublińska-Kasprzak.
Laureaci konkursu, wśród nich Fakro, zostali wyróżnieni jako pracodawcy realizujący długofalowe, dopasowane do potrzeb danej organizacji przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym. – Laureaci wykazali, że podejmowane przez nich działania zostały przygotowane w sposób przemyślany i kompleksowy, zaś udział w nich faktycznie przyczynia się do zwiększenia wiedzy i umiejętności młodych osób w określonym obszarze – komentuje Piotr Palikowski, prezes PSZK. – Cieszy nas fakt, iż konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, a udział w nim wzięło prawie osiemdziesiąt firm, które mogą pochwalić się działaniami na rzecz zbliżenia biznesu i edukacji. Oznacza to, iż coraz więcej pracodawców docenia wagę działań employer brandingowych, które są najlepszym sposobem walki z problemem braku wykwalifikowanych pracowników – dodaje Palikowski.
Oprócz dziesięciu nagród, w konkursie przyznano dwa wyróżnienia: dla Danone oraz Philips Lightning.
Konkurs Pracodawca Jutra jest częścią projektu systemowego PARP Biznes dla Edukacji realizowanego w partnerstwie z PSZK. Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz konkursu dostępne są na stronie www.biznesdlaedukacji.parp.gov.pl.

Opr.KID
Fot. arch. Biznes Dla Edukacji


Dziękujemy za przesłanie błędu