Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
09/10/2014 - 08:02

Nowosądecka firma Fakro laureatem Marki dla Polski

Firma Fakro jest laureatem Marki dla Polski. Wyróżnienie zostało przyznane sądeckiemu przedsiębiorstwu przez marketingowy miesięcznik Brief, który dla uczczenia 25-lecia wolnej Polski uhonorował marki tworzące wizerunek Polski nowoczesnej, kreatywnej i silnej ekonomicznie.
Fakro znalazło się w doborowym towarzystwie tak znanych firm jak Asseco, Atlas, CD Projekt, Dr Irena Eris, Hortex, Inglot Cosmetics, KGHM, Lotos, LOTTO, Oknoplast, Pesa, PKO, PLL LOT, PZU, Reserved, czy Solaris. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w warszawskim Centrum Biznesowym Pure Sky Club.

-To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. Zwłaszcza, że założona przez prezesa Fakro, Ryszarda Florka, Fundacja Pomyśl o Przyszłości stawia sobie za cel zaangażowanie wszystkich obywateli w rozwój gospodarczy Polski – mówił odbierając wyróżnienie dyrektor marketingu Fakro Janusz Komurkiewicz.

Rozdanie wyróżnień poprzedziła debata o tym, co buduje markę Polski. Zdaniem uczestników dyskusji na postrzeganie Polski składa się wiele czynników. Do nich należą marki polskich firm, które na świecie osiągają sukces. Wizerunek kształtują też ludzie osiągający sukces, przede wszystkim sportowcy i artyści. Wyobrażenie o kraju, jak argumentowano, powstaje też za sprawą ciekawych wydarzeń czy atrakcji turystycznych.

Jak powiedziała uczestnicząca w debacie wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Monika Piątkowska, budowa pozytywnego wizerunku kraju ma służyć m.in. większemu zainteresowaniu inwestowaniem ,jak również przekładać się na większe zakupy polskich towarów.

**

Fakro jest wiceliderem światowego rynku okien dachowych. Firma posiada własny ośrodek badawczo-rozwojowy i ma na swoim koncie ponad 100 zgłoszeń patentowych. Wiele konstrukcyjnych rozwiązań sadeckiego przedsiębiorstwa wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie. W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Swoje produkty Fakro sprzedaje do 50-ciu krajów świata

(m)
Źródło: fakro.pl, wyborcza.pl
Fot.fakro.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu