Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
30/07/2018 - 07:15

Nowe perony sądeckiego dworca autobusowego są super czy bez sensu? [ZDJĘCIA]

Skrajne oceny pasażerów i kierowców zyskał wyremontowany plac manewrowy sądeckiego dworca autobusowego z nowymi, zadaszonymi peronami. Teraz jest super, mówią jedni, zaplanowane bez sensu, mówią drudzy.

Nowa, betonowa płyta, położona na części placu sądeckiego, autobusowego dworca przykryła wreszcie pamiętające czasy PRL-u gigantyczne wyrwy, na których pasażerowie mogli połamać nogi, a samochodom niszczyły się zawieszenia. Są wreszcie perony i zadaszenie.

Czytaj też Dlaczego Dunajec dał popalić budowlańcom od mostu heleńskiego [ZDJĘCIA] 

Przy autobusowej wysepce czeka grupa pasażerów wybierających się do Krakowa.

- No wreszcie to porządnie wygląda - mówi starsza pani. Jest rozkład jazdy, daszek pod którym można skryć się przed deszczem. I w ogóle wygląda to ładnie i estetycznie.  Ten obskurny dworcowy plac to był wstyd dla naszego miasta.

Czytaj też Wymyślili sposób na korki w Nowym Sączu. Czy to może zadziałać? 

- Uważam, że to bardzo udany projekt. A mówię to jako absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, na której kończyłam architekturę wnętrz - dodaje Lidia Konar z Nowego Sącza, która teraz mieszka w Krakowie.

- Żeby tylko jeszcze nowy budynek dworca wybudowali, bo plac europejski, a dworzec jak za komuny, no i dziury przy nim na nim są, no ale mówią, że mają tu stawiać nowy budynek, to dlatego nie naprawiają - komentują pasażerowie.

Przy kolejnym peronie stoi autobus lokalnego przewoźnika. Ludzie pytani o to, czy są zadowoleni z remontu zaczynają narzekać.

- Może ładnie i estetycznie to wygląda, ale funkcjonalne to nie jest. Daszki takie wymyślne, że jak na peronie stoi więcej ludzi, to niektórym na głowę kapie i usiąść nie ma gdzie. Przydałyby się jakieś ławki - mówią dwie panie, ale pod nazwiskiem dworca krytykować nie chcą.

Narzeka też kierowca linii do Krakowa Jarosław Piasecki

- Wystarczy przyjść w poniedziałek rano,  kiedy mnóstwo ludzi jedzie do Krakowa. Nie mieszczą się na tych małych peronach A kiedy otwieram bagażnik, to drzwi zachodzą na ten mini chodnik. Ktoś to zaprojektował bez głowy. 

Sławomir Mariak, kierowca lokalnego przewoźnika, który kursuje do okolicznych miejscowości, z dezaprobatą kręci z głową.

- Jak na placu manewrowym była dziura na dziurze, było źle, jak są teraz perony, też źle. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził - mówi. -Ja tam jestem zadowolony i nie narzekam. Uważam, że wiele zmieniło się na korzyć.

Zmieniło się i zmienia nadal. Teraz drogowcy zabrali się za remont przylegającej do dworca ulicy Dąbrowskiego.

- Układamy już chodnik - mówią robotnicy. Pogoda jest dobra, to praca szybko posuwa się do przodu.

 [email protected] fot.jm

Jedni chwalą, inni krytykują nowe perony dworca autobusowego w Nowym Sączu
A jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Dziękujemy za przesłanie błędu