Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
05/06/2017 - 07:55

Nowe okna i piece w szkołach Łącka, Zagorzyna i Kiczni

Samorząd województwa wsparł projekt docieplenia szkół w Kiczni, Łącku i w Zagorzynie, wymianę okien oraz modernizację systemów ogrzewania w ich budynkach z udziałem odnawialnych źródeł energii.

Jan Dziedzina i wicemarszałek województwa
Podpisanie umowy nastąpiło 31 maja w Urzędzie Gminy Łącko. Pieniądze, które dołożył gminie samorząd województwa (1,5 mln zł), pochodzą z zasilanego z unijnego budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020. Całkowity koszt oszacowany został na 3,27 mln zł.

Dzięki unijnemu wsparciu, trzy szkoły (Szkoła Podstawowej w Kiczni, Zespoły Szkolno-Gimnazjalne w Łącku i w Zagorzynie) przejdą termomodernizację: budynki zostaną ocieplone, wymienione zostaną okna, nastąpi modernizacja systemów ogrzewania, w tym wymiana pieców na ekologiczne, a także wsparcie ich poprzez odnawialne źródła energii.

Termomodernizacja ma zmniejszyć emisję szkodliwych pyłów i dwutlenku węgla, pozwoli ograniczyć straty ciepła i - co za tym idzie - zmniejszyć koszty utrzymania.

Podpisy na umowie złożyli wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Sorys, wójt gminy Łącko, Jan Dziedzina i skarbnik gminy, Edyta Marczyk. W spotkaniu udział wzięli również radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń oraz przedstawiciele Rady Gminy Łącko na czele z przewodniczącą Rady, Bernadettą Wąchałą-Gawełek.

Wicemarszałek Sorys podkreślił, że wniosek złożony przez Gminę Łącko został przygotowany na bardzo wysokim poziomie, co pozwoliło na zajęcie 1. miejsca na liście rankingowej projektów przeznaczonych do dofinansowania. (UGŁ) Fot. UGŁDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)