Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
10/10/2016 - 09:55

Nowe dzieło Koguta przypieczętował osobiście sam minister sportu

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach doczekała się kolejnego obiektu. Senator Stanisław Kogut jest znany w całej Polsce z tego, że pomaga osobom niepełnosprawnym i chorym sfinalizował budowę stadionu integracyjnego.

W Stróżach został oficjalnie otwarty stadion integracyjny. To kolejne przedsięwzięcie senatora Stanisława Koguta, które będzie służyło do integracji i rozwoju fizycznego dzieci oraz  młodzieży. W uroczystym otwarciu obiektu połączonym z Jesienną Spartakiadą Integracyjną uczestniczył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Szef resorty przeciął symboliczną wstęgę i odczytał także list od premier Beaty Szydło.

Obiekt znajduje się w pobliżu siedziby Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Oprócz boiska,  jest tam także bieżnia i zaplecze rehabilitacyjne.

Otwarcie stadionu poprzedziła msza św., po której złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. W uroczystościach wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, posłowie, senatorowie, wojewoda Małopolski Józef Pilch oraz wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Imprezę uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

(ami). fot.Maria Olszowska Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Krzysztof Gryzło.

Otwarcie Stadionu Integracyjnego w Stróżach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)