Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
29/09/2019 - 10:15

Nowa zakopianka z rozjazdem na Nowy Sącz - gotowa!

Kierowcy przejadą już ponad sześciokilometrowym odcinkiem zakopianki Skomielna Biała-Rabka-Zdrój. To pierwszy z trzech fragmentów budowanej S7, na południe od Krakowa, od Lubnia do Rabki-Zdroju, oddany do użytku 28 września. Stąd są zjazdy na Wadowice i Nowy Sącz. Wszystkie odcinki gotowe będą do 2021 roku.

Od soboty, 28 września kierowcy przejadą jednym z trzech odcinków drogi ekspresowej S7, ze Skomielnej Białej do Rabki-Zdroju. Stąd poprowadzone są zjazdy na Wadowice i Nowy Sącz, do drogi krajowej nr 28 oraz starego przebiegu DK7. 

Natomiast z węzła, Zabornia zjechać można na DK47, w kierunku Nowego Targu i Zakopanego oraz na DK7 do Chyżnego oraz granicy państwa ze Słowacją. 

Na Zbójeckiej Górze powstało miejsce obsługi podróżnych MOP. Droga ekspresowa kończy się węzłem Zabornia w Rabce Zdroju. 

Budowa drogi S7 Lubień-Rabka ruszyła w 2016 roku i podzielona została na trzy odcinki. Za jeden z nich, na trasie Skomielna Biała-Rabka o długości 6 kilometrów odpowiedzialna jest firma Salini Impregilo.

Otwarty, nowy odcinek zakopianki jest drogą nowoczesną i komfortową. To jeden z najpiękniejszych odcinków i najtrudniejszych pod względem inżynieryjnym. Przy jego  budowie zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań -

To droga klasy ekspresowej, w obu kierunkach kierowcy skorzystają z dwóch pasów ruchu. 

Drążony w skale, pod masywem Lubonia Małego (Beskid Wyspowy) najdłuższy tunel drogowy w Polsce, połączy odcinek "Skomielna Biała- Rabka" z odcinkiem "Lubień-Naprawa", będzie gotowy dopiero w 2021 roku. 

(MK) fot. aut. , mapa wizualizacjaDziękujemy za przesłanie błędu