Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
04/06/2023 - 11:05

Niedaleko Nowego Sącza będzie nowy turystyczny hit. Poszły w ruch ciężkie maszyny [ZDJĘCIA]

Kiedyś był miejscem towarzyskich spotkań, potem popadł w ruinę. Dawny kamieniołom przy ulicy Kasprowicza w Limanowej odzyska dawny blask. Miasto zabrało się za modernizację urokliwego zakątka. Prace idą już pełną parą.

To właśnie stamtąd pochodzi budulec, z którego wzniesiono limanowską bazylikę. Nieczynny już kamieniołom przy ulicy Kasprowicza to kawał historii. Kiedy zaprzestano jego eksploatacji, zamienił się w zakątek chętnie odwiedzany przez turystów, bo wiedzie tamtędy żółty szlak. Dla mieszkańców miasta było to miejsce towarzyskich spotkań przy ognisku czy relaksu na drewnianych ławeczkach Z czasem kamieniołom popadł w ruinę.

czytaj też Drakońskie kary za brak OC. Szykują się rekordowe stawki

Po latach zapadła decyzja, żeby zakątek zrewitalizować. Na inwestycję udało się pozyskać unijne fundusze. Koszt przedsięwzięcia to ponad 750 tysięcy złotych - informuje limanowski magistrat.

Co się zmieni? Zostaną zbudowane trzy zadaszone wiaty, pod którymi rozmieszczone zostaną stoły i ławy.  Będzie też duża, drewniana  altana na  solidnych, betonowych fundamentach . do tego palenisko.  Nie zabraknie też koszy na śmieci i toalet.

czytaj też Idą zmiany. Nie będzie już kolejek Ukraińców po pracę w Nowym Sączu?  

Miasto liczy na to, że dawny  kamieniołom znowu będzie tętnić życiem. Stanie się nie tylko  turystyczna atrakcją, ale także miejscem plenerowych imprez ze znakomitą akustyką.  Zakończenie prac zaplanowano na koniec września tego roku. (jagienka.michalik@sadeczanin,info) fot. UM Limanowa

Dawny kamieniolom w Limanowej odzyska dawny blask
Roboty już ruszyły


Dziękujemy za przesłanie błędu