Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
17/11/2022 - 12:50

Nie trzeba już jeździć do Krakowa. W Nowym Sączu otworzyli punkt Krakowskiego Parku Technologicznego

Sądeccy przedsiębiorcy mogą szukać wsparcia w Krakowskim Parku Technologicznym. Dziś, 17 listopada, w Nowym Sączu otworzono nowy punkt informacyjny.

Punkt informacyjny Krakowskiego Parku Technologicznego znajduje się w siedzibie Sądeckiej Izby Gospodarczej, przy ulicy Zielonej 27 w Nowym Sączu. Dziś, 17 listopada, punkt został oficjalnie otwarty.

Do punktu może zgłosić się każdy przedsiębiorca lub potencjalny inwestor. Tu można skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej.

Inni czytali również: Kiedy jest Black Friday? Sądeczanie szykują się na wielkie wyprzedaże

- Zależy nam na tym, aby być bliżej firm, które rozwijają się lub chciałyby się rozwijać w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na Sądecczyźnie. Pomagamy im w procesie inwestycyjnym, wspieramy i doradzamy – mówi Tadeusz Zaremba, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

- Co więcej, poprzez program Standardy Obsługi Inwestora wspieramy także samorząd lokalny w podnoszeniu jakości obsługi przedsiębiorców, organizując szkolenia i oferując szereg usług doradczych. Tych działań jest na tyle dużo, że zdecydowaliśmy się na obecność w Nowym Sączu, by skrócić dystans i zdecydowanie ułatwić z nami kontakt – dodaje Zaremba.

Do punktu informacyjnego mogą przyjść nie tylko przedsiębiorcy z terenu miasta czy powiatu nowosądeckiego. Ze wsparcia mogą skorzystać również właściciele firm i inwestorzy z powiatu gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego czy zakopiańskiego.

Nie przegap: Forum Gospodarcze w Tarnowie. Zarejestruj się już dziś!

Krakowski Park Technologiczny do tej pory wydał 23 zezwolenia i decyzje o wsparciu 20 firmom, które zdecydowały się na nowe inwestycje w powiecie nowosądeckim. 8 zezwoleń trafiło do dużych firm, 8 do średnich przedsiębiorstw i 7 do małych.

- Jestem przekonana, że w Sądecczyźnie tkwi ogromny potencjał gospodarczy. Udowodniły to już wielkie firmy – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT.

- W tej chwili zależy nam, aby wspierać rozwój firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Duże firmy mają doradców. Chcemy pomagać firmom z sektora MŚP, nie zaniedbując oczywiście inwestorów takich jak duże firmy. Po to powstał ten punkt, żeby z tą informacją docierać na Sądecczyznę – tłumaczy Sadowska.

Jak zauważa nasza rozmówczyni, sektor MŚP jest na Sądecczyźnie dobrze rozwinięty. – Widzimy, że tutaj dużo się dzieje – mówi Krystyna Sadowska. – Bardzo cieszymy się z tej gościny w Sądeckiej Izbie Gospodarczej. Dzięki tej lokalizacji tworzy się naturalny ciąg; klient przychodzi załatwić swoje sprawy do SIG, a jednocześnie może jeszcze porozmawiać z przedstawicielami KPT na przykład o zwolnieniu z podatku dochodowego – wyjaśnia.

Nowy punkt Krakowskiego Parku Technologicznego w naszym mieście będzie otwarty w każdy czwartek w godzinach pracy Sądeckiej Izby Gospodarczej, czyli od 8:00 do 15:00. Kierownikiem nowosądeckiego punktu jest Katarzyna Golec. ([email protected], fot. SKS)

Zobacz fotorelację z otwarcia nowego punktu informacyjnego KPT w Nowym Sączu
Do punktu może zgłosić się każdy przedsiębiorca lub potencjalny inwestor. Tu można skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej. (Fot. SKS)


Dziękujemy za przesłanie błędu