Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
27/02/2023 - 10:10

Nawet 135 tysięcy złotych na wymianę pieca i termomodernizację w programie „Czyste Powietrze”

Dla lepszego zdrowia, czystego środowiska czy dla dobra domowego budżetu? A Ty, dlaczego zdecydujesz się na wymianę swojego starego pieca? Bez względu na motywacje, inwestycję ułatwi Ci program Czyste Powietrze.

​Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze ruszył we wrześniu 2018 roku. Jego celem jest walka o lepszą jakość powietrza, którym oddychamy. W jaki sposób? Poprzez wymianę przestarzałych kotłów na paliwa stałe wykorzystywane do ogrzewania.

Rząd zamierza przeznaczyć na program 103 miliardy złotych. Część tych pieniędzy może pomóc właśnie Tobie odmienić swój dom. Dofinansowanie można uzyskać na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe na nowoczesne kotły i rozwiązania spełniające najwyższe normy.

Program skierowany jest to właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

W przeciągu ponad 4 lat trwania programu Polacy złożyli już ponad pół miliona wniosków, a wypłacone dofinansowanie przekroczyło już barierę 4 miliardów złotych.

Czyste Powietrze – zmiany w programie

Od 3 stycznia 2023 roku ruszyła nowa wersja programu Czyste Powietrze. Dzięki zmianom jeszcze łatwiej możesz uzyskać dotację dla swojego domu!

Kluczową zmianą jest podniesienie wysokości progów dochodowych oraz podwyższenie dofinansowania, o które można się ubiegać. Oznacza to, że w programie Czyste Powietrze można uzyskać nawet 135 tysięcy złotych dofinansowania!

Poziom 1: Jeśli Twój roczny dochód wynosi do 135 tysięcy złotych, możesz dostać do 66 tysięcy złotych.

Poziom 2: Jeśli miesięczny dochód na osobę wynosi do 1 894 złotych w gospodarstwie wieloosobowym lub do 2 651 złotych w gospodarstwie jednoosobowym, możesz dostać do 99 tysięcy złotych.

Poziom 3: Jeśli miesięczny dochód na osobę wynosi do 1 090 złotych w gospodarstwie wieloosobowym lub do 1 526 złotych w gospodarstwie jednoosobowym, możesz dostać do 135 tysięcy złotych.

Ponadto, od 3 stycznia możesz poszerzyć wniosek o termomodernizację domu, jeśli wcześniejszy wniosek dotyczył tylko wymiany pieca. W każdym przypadku obowiązkowy będzie audyt budynku.

Czyste Powietrze w gminie Łososina Dolna. Jak złożyć wniosek?

Też chciałbyś uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze, ale obawiasz się czy dobrze wypełnisz wniosek? Z pomocą przyjdzie Ci ekodoradca. Mieszkańcom gminy Łososina Dolna wsparciem służy Wioleta Lipińska.

Ekodoradca opowie Ci o szczegółowych wymaganiach programu Czyste Powietrze, odpowie na nurtujące pytania i wątpliwości. Korzystając z porady ekodoradcy będziesz mieć pewność, że niczego nie przeoczysz, a dofinansowanie trafi do twoich rąk.

Nie musisz się już martwić wypełnieniem wniosku, bo również na tym etapie mieszkańcom gminy Łososina Dolna pomaga pani Wioleta Lipińska.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do odwiedzenia punktu ekodoradcy w siedzibie Urzędu Gminy Łososina Dolna – mówi ekodoradca. – Program Czyste Powietrze oferuje spore dofinansowania na wymianę starych kotłów czy termomodernizację domów. Jest więc o co powalczyć!

Mieszkańców gminy Łososina Dolna zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 18 444 80 02 (wew. 531) lub poprzez adres e-mail: [email protected] Więcej informacji nt. programu można znaleźć na stronie gminy: TUTAJ

([email protected], wideo, grafika: czystepowietrze.gov.pl, fot. Pixabay)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu