Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
13/11/2021 - 14:10

Nasz człowiek na czele dużego banku. Właśnie został prezesem

Grzegorz Olszewski został nowym prezesem Alior Banku. Pochodzący z Laskowej wykładowca akademicki, zastąpi dotychczasowego włodarza – Macieja Brzozowskiego. Stosowny komunikat w tej sprawie wydała już Rada Nadzorcza banku.

fot.: Henryk Borawski, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po raz kolejny możemy powiedzieć, że nasz człowiek będzie kierował wielką instytucją. Tym razem mowa o Grzegorzu Olszewskim – 34-latku pochodzącym z Laskowej, który został prezesem Alior Banku. Informację przekazała Rada Nadzorcza.

- Rada nadzorcza powołała 10 listopada 2021 r. ze skutkiem od 11 listopada 2021 r. Grzegorza Olszewskiego w skład zarządu banku na stanowisko wiceprezesa zarządu. Rada powołała jednocześnie Grzegorza Olszewskiego na stanowisko prezesa, pod warunkiem wyrażenia stosownej zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody – czytamy w komunikacie banku.

Olszewski pracował w przeszłości w Banku PEKAO. Był członkiem i wiceprezes zarządu. Odpowiadał m.in. za obszar IT i usługi maklerskie. Jest także wykładowcą akademickim na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Pełnił również funkcję doradcy prezesa PZU i pracownika Banku Millenium. Teraz czekają go nowe wyzwanie. ([email protected]o, fot.: Henryk Borawski, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons)Dziękujemy za przesłanie błędu