Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
22/01/2021 - 17:30

Nalot policji na otwarty, zbuntowany sklep RTV Euro AGD w Nowym Sączu

Po zapowiedziach otwarcia jednego z nowosądeckich sklepów sieci RTV Euro AGD, w galerii handlowej Europa II przy Nawojowskiej zjawili się policjanci i strażnicy miejscy.

Bunt przedsiębiorców przeciw ograniczeniom pandemicznym rozlewa się coraz szerzej. Po stokach i hotelach zaczęły się otwierać także sklepy. Dziś w Nowym Sączu klientów zaczął przyjmować sieciowy sklep RTV Euro AGD. Dziennikarka Sądeczanin.info, która pojechała na miejsce, przed godz.17 trafiła akurat na kontrolę policji i straży miejskiej.

Czytaj też Jak „służbowo” śmigać po stoku. Mimo zakazu otworzyli u nas stację narciarską  

Kierownik sklepu nie odpowiedział nam na pytanie, czy decyzję o otwarciu placówki podjęli właściciele sieci, czy też są to indywidualne decyzje sklepów. Nie wiadomo też, czym skończyła się wizyta służb mundurowych. Sklep pozostał jednak otwarty. Klientów było jak na lekarstwo.

Jakie konsekwencje może ponieść przedsiębiorca, który złamał zakaz? To może być nie tylko mandat czy kara do 30 tys. nałożona na wniosek sanepidu. Firma może też utracić pomoc ze strony państwowa ramach Tarczy Finansowej.

Czytaj też Co wspólnego z aferą z celebrytami mają szczepienia na Covid -19 w Nowym Sączu

Bunt przedsiębiorców przybiera zorganizowaną formę w ramach akcja#otwieraMY, wspieranej przez partię Strajk Przedsiębiorców. W ramach tej akcji stworzono mapę otwartych miejsc i poradnik, jak otworzyć biznes mimo obostrzeń.(jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021