Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
18/01/2017 - 10:50

Najnowocześniejszy aparat RTG w Limanowej

Ministerstwo Zdrowia pozytywnie rozpatrzyło wniosek Szpitala Powiatowego w Limanowej o dofinansowanie w wysokości blisko 600 tys. zł niezbędnych prac budowlanych oraz dostawę sprzętu medycznego dla oddziału ratunkowego.

W ramach projektu zostanie zakupionym.najnowocześniejszy aparat cyfrowy RTG z detektorami oraz stół operacyjno-zabiegowy i analizator immunologiczny.

Aparat cyfrowy RTG to uniwersalny kostno-płucny system rentgenowski. Dzięki zawieszeniu sufitowemu personel medyczny ma doskonały dostęp do pacjenta ze wszystkich stron. Wszystkie projekcje, także w przypadku pacjentów na wózkach i łóżkach można wykonywać wyjątkowo łatwo. Zestaw RTG obejmuje m.in. zawieszenie sufitowe z lampą RTG, stół pacjenta z pływającym blatem o wytrzymałości do 300 kg i elektryczną regulacją wysokości, system pomiaru i rejestracji dawki promieniowania (DAP) oraz ruchomy statyw.

Aparat dodatkowo wyposażony jest w bardzo lekki i łatwy do przenoszenia detektor wielkości standardowej kasety. Jest on wszechstronny i można go użyć do wszystkich rodzajów projekcji. Wysoka jakość detektora umożliwia oszczędność dawki promieniowania dla pacjenta. Posiadają również wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej umożliwiający transfer obrazów przy pomocy sieci WIFI. Wartość aparatu to blisko 700 tys zł.

Zakładana wartość projektu to 1 166 956,99 zł , z czego 576 603,44 zł sfinansowane zostanie przez Ministerstwo Zdrowia, pozostała część ze środków własnych szpitala.
(s), źródło: powiat.limanowa.plDziękujemy za przesłanie błędu