Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
11/04/2017 - 16:30

Na który wariant przebiegu „sądeczanki” stawiają sądeczanie?

Czy generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje „sądeczankę” z tunelem pod Justem? To ten wariant przebiegu drogi ekspresowej z Nowego Sącza do Brzeska najchętniej wskazywali uczestnicy konsultacji społecznych w sprawie inwestycji, jakie dziś odbywały się w sądeckim magistracie. Przyjść mógł każdy, ale dopisali przede wszystkim przedsiębiorcy.

Kto dziś pojawił się w sądeckim ratuszu mógł zapoznać się wariantami  przebiegu ekspresówki z Nowego Sącza do Brzeska. I choć „sądeczanka” to jeden z najbardziej gorących tematów, tłumów nie było. Stawili się głównie przedsiębiorcy. Bo brak szybkiego połączenia z autostrada A4 to wymierne straty dla biznesu. Dla nich szybki dojazd do autostrady A4 ma znaczenie strategiczne.

Przeczytaj też Sądeczanie chcą "sadeczanki"

Plan spotkania z udziałem przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad  oraz  firmy CH2M, która ma opracować dokumentację inwestycji, obejmował prezentację multimedialną z informacją o dostępie do danych na stronie internetowej, także  omówienie map z proponowanym przebiegami trasy na terenie poszczególnych gmin. Były także ankiety do wypełnienia.

Dyskutowano pięć wariantów budowy drogi z Nowego Sącza do Brzeska. Dwa zostały wytyczone nowym śladem, inna koncepcja to 25 procent trasy po istniejącym śladzie i 75 procent po nowym śladzie. Jest też kompilacja obydwu tych wersji i wreszcie tunel pod Justem. 

Tomasz Bernady, koordynator i projektant z Firmy CH2M, tłumaczy, że każdy z proponowanych wariantów ma swoje wady i zalety. Każdy oddziałuje na istniejącą zabudowę i uwarunkowania środowiskowe. 

Który z wariantów jest najbardziej kosztowny? Na razie nie ma jeszcze odpowiedzi na to pytanie. ale uczestnicy spotkania najczęściej wskazywali na rozwiązanie uwzględniające budowę tunelu pod Justem.

Konsultacje społeczne w sprawie "sdeczanki"

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu