Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
18/05/2020 - 13:05

Muszyna: z dnia na dzień zmienia się serce uzdrowiska

W centrum Muszyny wymieniona jest już sieć kanalizacyjna, wodociągowa, energetyczna i gazowa, powstała też nowa kanalizacja burzowa. Ułożono część chodnika i nawierzchnię ulicy. Posadzono również pierwsze drzewka. Na ukończeniu jest niby-ratusz. Wszystko w ramach rewitalizacji głównej płyty rynku oraz uliczek do niej przyległych.

XIX-wieczny ratusz rekonstruowany, a płyta rynku i przyległe do niej uliczki w Muszynie od roku są odnawiane. W centrum wymieniono sieć kanalizacyjną, wodociągową, energetyczną i gazową, powstała też nowa kanalizacja burzowa.

W pierwszej kolejności odnowiona została ulica Kościelna, prowadząca od kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca i Ogrodów Biblijnych, która aż do rynku stała się deptakiem. Ruch samochodowy jest możliwy jedynie dla mieszkańców, mających tutaj swoje posesje. Teraz odnawiane są następne uliczki, w tym Kity i Rolanda. 

Ratusz powinien zostać oddany do użytku pod koniec czerwca br. Prace postępują sprawnie, zgodnie z planem, nie ma opóźnień. W obiekcie część związana z mediami jest zakończona, trwa jeszcze rewitalizacja zabytkowych piwnic.

Na zewnątrz, na ukończeniu są prace przy elewacji budynku.

(MK) fot. aut.

Muszyna: z dnia na dzień zmienia się serce uzdrowiska
W centrum Muszyny wymieniono sieć kanalizacyjną, wodociągową, energetyczną i gazową, powstała też nowa kanalizacja burzowa. Ułożono część chodnika i nawierzchni ulic. Posadzono też pierwsze drzewka. Wszystko w ramach rewitalizacji płyty rynku oraz uliczek do niej przyległych.


Dziękujemy za przesłanie błędu