Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
20/02/2024 - 17:00

Muszyna: w Rodzinnym Parku Rekreacji nad Szczawnikiem odpoczniesz na wiosnę. Podniebnym rowerem pojeździsz później

Już dzisiaj burmistrz Muszyny zaprasza do Rodzinnego Parku Rekreacji nad Szczawnikiem miejsca, które zostanie uruchomione na wiosnę. Są w nim urządzenia i place zabaw oraz rekreacji, pump track, plaże, bar bistro, gdzie wypijecie kawę i zjecie lody czy ciastko. A w późniejszym terminie skorzystacie też z podniebnego roweru.

Ponad 10 lat temu nad potokiem Szczawnik w Muszynie, na powierzchni blisko 200 metrów kwadratowych ustawiono stylowe altany wypoczynkowe, wybudowano wielofunkcyjne boisko do gier zespołowych.

Zainstalowane zostały urządzenia do ćwiczeń i wytyczono ścieżkę rowerową. Po obu stronach kaskad wodnych, na potoku miejsca do plażowania. W północnej części znajduje się ogólnodostępna, pijania wody mineralnej Józef.

Teraz, teren nad potokiem został rozbudowany o Rodzinny Park Rekreacji, złożony ze strefy dla dzieci, strefy aktywnego seniora oraz edukacyjno-rozrywkowej strefy leśnej. W jego skład wchodzi pumptrack, specjalny tor wyczynowy do jazdy na rowerach, rolkach i deskorolkach.

Zamontowano ścianki wspinaczkowe i drewniane urządzenia na placu zabaw. W ten sposób powstała przestrzeń, umożliwiająca aktywne spędzanie wolnego czasu dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy.  Wykonywano ścieżki spacerowe, budynek usługowy z bali, nowe parkingi przy ulicy Zazamcze.

- Już dzisiaj zapraszamy do tego pięknego miejsca, które zostanie uruchomione na wiosnę. - mówi burmistrz Muszyny Jan Golba. 

- W parku będą nie tylko urządzenia i place do zabawy oraz rekreacji, ale też pump track, plaże, bar bistro, gdzie rodzice pociech będą mogli odpocząć i spokojnie wypić kawę czy inny napój, zjeść lody czy ciastko.

- W późniejszym terminie, nad potokiem pojawi się też tzw. podniebny rower, na którym siłą swoich mięśni będzie można pokonać dość długą i piękną widokowo powietrzną trasę. - dodaje burmistrz. 

Wykonawcą Rodzinnego Parku Rekreacji jest Zapopradzie Spółka z o.o. Koszt inwestycji wynosi 9 471 000 zł. (MK), fot. Mateusz Obidowski. Dziękujemy za przesłanie błędu