Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
11/03/2018 - 09:45

Muszyna stawia na ogrody. Tym będzie kusić turystów

W Muszynie realizowanych jest kilka projektów inwestycyjnych, opartych na bogatej infrastrukturze turystycznej, uzdrowiskowej, rekreacyjnej oraz sportowej miasta. Kontynuowane są prace przy rozbudowie Ogrodów Sensorycznych (na szczycie) oraz w części uzdrowiskowej, na Zapopradziu.

Po zimowej przerwie kontynuowana będzie rozbudowa Ogrodów Sensorycznych, które docelowo  staną się miejscem  związanym z legendami i baśniami o Muszynie, gdzie teraźniejszość będzie się stykała z przeszłością oraz magią.   Pojawią się tutaj czarcie jary, jaskinie zbójników, teren  dla  duszków leśnych. Tuż przy wieży widokowej powstanie miejsce koncertowe,   z kawiarnią.   Inwestycja realizowana na najwyższym poziomie, będzie  przyciągać dzieci i osoby starsze.

Na Zapopradziu, w części dolnej,  uzdrowiskowej  rozbudowane zostaną  ogrody tematyczne o style:  grecki, francuski, angielski. Powstanie także staw rekreacyjny,  o nieregularnej linii brzegowej,  odzwierciedlający naturalne rozlewisko i roślinność, gdzie znajdą miejsce   żaby, traszki oraz  wodne ptactwo.  Nie zabraknie  promenady spacerowej, połączonej z pawilonem.  Efekty końcowe  realizowanego projektu powinny być widoczne w październiku 2019 roku. 

Projekt wart 6 915 707,73 zł jest w 75% (kosztów kwalifikowalnych) dofinansowany z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

(MaK) fot. własne aut, wizualizacja UMiG MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu