Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
13/02/2020 - 23:15

Muszyna: renowacja XIV-wiecznego zamku tuż, tuż. Co oferują wykonawcy?

Wkrótce w Muszynie powinna ruszyć renowacja i rozbudowa ruin XIV-wiecznego zamku, wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego jego otoczenia. W Urzędzie Miasta i Gminy otwarto oferty od wykonawców, którzy wezmą udział w przetargu.

Pod koniec stycznia br. w Urzędzie Miasta i Gminy Muszyna otwarto oferty wykonawców, którzy wezmą udział w przetargu związanym z renowacją i rozbudową ruin XIV-wiecznego zamku (zadanie 1), wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego jego otoczenia (zadanie 2). Zgłosiły się trzy firmy z:  Krakowa, Łącka oraz Nowego Sącza.

Biuro architektoniczne zaprojektowało drewniany most, nawiązujący do historycznych przekazów o moście zwodzonym. Znajdzie się on na trasie ścieżki edukacyjnej, prowadzącej przez wzgórze parkowe w stronę ruin.

Wieża zamku ma zostać podniesiona jedynie do trzeciej kondygnacji (bez zwieńczenia). Na szczycie ostatniej powstanie taras widokowy. Pozostałe mury zostaną nadbudowane i wyrównane. Prezentowane wizualizacje pokazują, że w zamkowym otoczeniu możliwa jest budowa szklanej restauracji oraz  galerii. 
Projekt podniesie atrakcyjność turystyczną zamku, a dodatkowo poprzez uruchomienie punktu gastronomicznego i wystawowego wpłynie na atrakcyjność uzdrowiska.

Na podnoszenie z ruin muszyńskiego zamku w 2019 roku władze miasta otrzymały osiem milionów złotych. Pieniądze pochodzą z unijnych funduszy i stanowią osiemdziesiąt pięć procent kwoty potrzebnej na realizację przedsięwzięcia.

(MK) fot.wizualizacja Biuro Architektoniczne DreslerDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI