Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/03/2020 - 21:20

Muszyna: jakie prace trwają, co obejmują i kiedy się zakończą?

Wjeżdżając do Muszyny widać wielki plac budowy, który obejmuje przede wszystkim centrum miasta. Jakie prace trwają, co obejmują i kiedy się zakończą?

Przebudowa centrum miasta, które uzyska nowy układ przestrzenny

W budowie jest quasi ratusz, nowa atrakcja turystyczna Muszyny. Obecnie obiekt jest w stanie surowym, wewnątrz trwają prace wykończeniowe. Po oddaniu do użytku pomieszczenia będą pełnić funkcje muzealne, pijalni wody mineralnej i  informacji turystycznej.

Będzie też stylizowana, reprezentatywna sala (ślubów, taneczna itd.). Zakończenie prac zaplanowane jest 30 czerwca br.  

Ulica Kościelna, biegnąca od kościoła pw. św. Józefa aż do rynku, jest już przebudowana. Wkrótce zostanie jeszcze wzbogacona o elementy małej architektury i ukwiecona. 

Natomiast do końca 2020 roku powinna zostać zakończona przebudowa całej płyty rynku, wraz z fontanną. Ulice przyległe zostaną odnowione: Rolanda-do końca czerwca 2020, natomiast Kity, Wąska, Krótka, odzyskają blask w 2021 roku.

Remont przejdzie kościół św. Józefa, parafia na ten cel otrzymała niemal 7 mln.

Modernizacja oczyszczalni ścieków.

Miasto i Gmina realizuje inwestycje w zakresie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej i modernizacji kanalizacji sanitarnej. W Muszynie odnawiana, a właściwie budowana od podstaw jest oczyszczalnia ścieków, która zabezpieczy odbiór nieczystości na następne lata.

Projekt zakłada m.in.: jej rozbudowę z wykorzystaniem najnowszej technologii. Powstały już dwa nowe ujęcia wody. W sumie remont porządkujący gospodarkę wodno-kanalizacyjną na terenie Miasta i Gminy Muszyna to 20 kilometrów kanalizacji sanitarnej, 490 sztuk przyłączy, wymiana rur i innych urządzeń.  

Prace prowadzone są etapami, ponieważ oczyszczalni nie można wyłączyć na czas remontu. Koszt realizacji inwestycji pn. „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Muszynie” to ponad 80 mln zł. 

Rekonstrukcja ruin XIV-wiecznego zamku

Zrekonstruowane i rozbudowane zostaną ruiny średniowiecznego zamku, wraz z zagospodarowaniem bezpośredniego jego otoczenia. Przebudowana zostanie wieża-baszta, pobudowane miejsce widokowe, sanitariaty.

Niestety, dwa przetargi na odbudowę zamku do tej pory nie dały rezultatu. Obecnie ceny są zupełnie inne, niż zostały uwzględnione w kosztorysach, sporządzonych 3 lata temu.

EuroVelo 11

Trwają prace przy budowie trasy rowerowej EuroVelo 11, wraz z kładkami na Popradzie w Miliku i Andrzejówce, które są na ukończeniu.

(MK) fot. aut.

Muszyna: jakie prace trwają, co obejmują i kiedy się zakończą?
Wjeżdżając do Muszyny widać wielki plac budowy, który obejmuje przede wszystkim centrum miasta. Jakie prace trwają, co obejmują i kiedy się zakończą


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI