Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
31/03/2024 - 22:30

Muszyna: coś drgnęło w sprawie budowy drugiej nitki obwodnicy miasta

Po spotkaniu władz gminy Muszyna z przedstawicielami RDOŚ jest szansa na przełom w sprawie budowy drugiej nitki obwodnicy miasta, biegnącej w kierunku Leluchowa i granicy ze Słowacją. W kwietniu rozpocznie się procedura wydania decyzji środowiskowych.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Muszyny zakończył się w 2013 roku. Starania o drugą jej część, biegnącą w stronę Leluchowa i Słowacji nadal trwają. W czerwcu 2021 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie wydała decyzję środowiskową dla budowy kolejnego etapu obwodnicy. Jednak od decyzji tej wniesiono odwołania.

- Drgnęło w sprawie obwodnicy i to dość poważnie. W Krakowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami RDOŚ, w którym braliśmy udział jako gmina, oraz projektanci i wykonawcy naszego raportu oddziaływania na środowisko.- mówi burmistrz Muszyny Jan Golba. 

-Wyjaśniliśmy sobie niektóre kwestie, dopracowaliśmy te, które trzeba było zrealizować, bo Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska miała takie wymagania. Po uzupełnieniu tych materiałów rozpocznie się procedura wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. To na pewno nastąpi w kwietniu.

Jaki będzie przebieg tej drogi?

- Ulica Ogrodowa pozostanie drogą techniczną, będzie dostępna tylko dla tego obszaru, gdzie zamieszkują mieszkańcy. Nie będzie wychodziła na drogę do Leluchowa, nie będzie połączona z obwodnicą.- wyjaśnia burmistrz. 

 - Jeśli chodzi o obwodnicę, przebiegać będzie po zlikwidowanych torach kolejowych, zbędnych dla potrzeb PKP.  Po starym śladzie od ulicy Pułaskiego, aż do granicy w Leluchowie. W niektórych odcinkach zostanie poszerzona, zakręty będą wyprostowane, pojawią się chodniki.  (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu