Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
23/10/2017 - 11:15

MPEC ogrzewa Newag! 100 ton zanieczyszczeń zniknie z powietrza w Nowym Sączu

Dzięki porozumieniu sygnowanemu przez firmę Newag i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej hale produkcyjne firmy ogrzewane są dzięki miejskiej magistrali. Prezes Newagu szacuje, że dzięki inwestycji 100 ton zanieczyszczeń zniknie z sądeckiego powietrza.

W lutym 2017 roku prezes MPEC zapowiadał, że sieć grzewcza obejmie całą ulicę Kolejową aż do Zielonej i podpięty do niej zostanie ZUS. W kontekście starań mieszkańców Starej Kolonii o dostawę miejskiego ciepła to była świetna wiadomość. Teraz mamy jeszcze lepsze wieści.

Zobacz też: Osiedle Helena nigdy nie będzie przyłączone do miejskiego ciepła?

Zamknięta została dotychczasowa kotłownia Newagu i zniknął kopcący komin a mieszkańcy ulic 29 Listopada, Wyspiańskiego Zielonej i Węgierskiej też będą mogli przyłączyć się do sieci.

Dzięki naprawdę nowoczesnej magistrali do MPEC wpięty został Newag a kilka dni temu firma całkowicie zaprzestała użytkowania węgla i zamknęła dotychczasową kotłownię na klucz. Co to oznacza dla miasta? Tłumaczyć nie trzeba.

Zobacz też: Nowy Sącz: Miejski MPEC też ma „kopciucha”?

Zobrazujmy jedynie, że kilkanaście lat temu ZNTK spalał na swoje potrzeby 20 ton węgla, w zeszłym roku już Newag pięć ton a od kilku dni nie zużywa ani kilograma.

- To koniec palenia węglem w Newagu – podkreślał podczas podpisania umowy o współpracy z miejską spółką prezes zarządu potentata kolejowego Zbigniew Konieczek. 

Koszt inwestycji ze strony MPEC to około milion złotych, dzięki któremu powstał m.in. ok. 1 kilometr sieci cieplnej i MPEC może zacząć obsługiwać kolejne ulice Nowego Sącza.

ES [email protected] Fot.: NewagDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI