Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
25/02/2020 - 08:30

Można zapytać o mały ZUS w Nowym Sączu. Dyżur telefoniczny eksperta

Jeszcze tylko do 2 marca przedsiębiorcy mogą zgłosić się do „małego ZUS” i korzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Osoby, które mają pytania i wątpliwości dotyczące nowej ulgi, mogą porozmawiać z ekspertem ZUS. Już od najbliższej środy do piątku (26-28 lutego) sądecki ZUS organizuje specjalny dyżur telefoniczny.

Teraz więcej przedsiębiorców może skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Od 1 lutego weszły zmiany w małym ZUS, tak zwany mały ZUS plus. Z ulgi może skorzystać przedsiębiorca, którego przychód w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 120 tys. złotych. Zmienia się również sposób obliczania składek. Teraz podstawa wymiaru składki będzie zależeć od dochodu.

Czytaj też „Oszczędnie” gospodarowali urlopem w Sączu na L4. Wpadli na kontroli z ZUS  

- Przy okazji zmiany przepisów o „małym ZUS” warto porozmawiać z ekspertem – mówi Anna Szaniawska, rzecznik prasowy małopolskiego oddziału Zakladu.-   Będzie można dowiedzieć się: kto może skorzystać z małego ZUS, jak prawidłowo wyliczyć podstawę wymiaru składek przy tej uldze, do kiedy można składać dokumenty zgłoszeniowe oraz jakie są warunki korzystania z ulgi.

Czytaj te z Emerytury i renty idą w górę. Kto i na jakie podwyżki może liczyć? 

Dyżur organizuje sądecki oddział ZUS. Odbędzie się od najbliższej środy do piątku ,26-28 lutego,  w godzinach od 12 do14. Przedsiębiorcy będą mogli zadzwonić pod numer telefonu: 18  449-84-14.

[email protected] fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu