Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 lipca. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
18/03/2019 - 11:40

To możliwe? Nowy Sącz wyrasta na inwestycyjnego tygrysa biznesu?

Nowy Sącz został uznany za jedno z dziesięciu miast z ponadprzeciętnym potencjałem inwestycyjnym dla biznesu. Tak wynika z badania przeprowadzonego dla resortu rozwoju. Ocenie poddano między innymi dostępność zasobów kadrowych miast, to jakich absolwentów kształcą uczelnie, oraz koszty pracy.

Nowy Sącz, Opole, Tarnów, Płock, Elbląg, Kalisz, Legnica, Koszalin, Gorzów Wielkopolski i Piła są miastami z ponadprzeciętnym potencjałem inwestycyjnym dla sektora nowoczesnych usług biznesowych, wynika z badania przeprowadzonego dla resortu inwestycji, informuje businessinsider.pl.

Czytaj też Nowy Sącz się zwija. Odcięli pasażerów od biletów na sądeckim dworcu PKP 

Do analizy zostały wybrane miejscowości liczące  od 20 do 130 tys. mieszkańców, w których funkcjonują państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe. W sumie  było to 35 miast średniej wielkości. Ocenie została poddana dostępność zasobów kadrowych miast,  to jakich absolwentów kształcą uczelnie i jakie znają oni języki, także dostępność powierzchni biurowej i inwestycyjnej oraz koszty pracy.

Czytaj też No ręce opadają. Unieważnili przetarg na budowę łącznika sądeckich obwodnic 

Wedle oceny resortu inwestycji i rozwoju, średnie miasta w Polsce mają potencjał do lokalizacji nowoczesnych usług dla biznesu, ale konieczne jest kształcenie przyszłych kadr.

-Wchodząc naprzeciw potrzebom miast przeznaczymy dla uczelni łącznie 100 mln zł na rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu – mówił na konferencji prasowej wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, który dodał, że  ministerstwo prowadzi są rozmowy z włodarzami średnich miast na temat przyciągnięcia biznesu do mniejszych miejscowości. Efekty działań mają być już widoczne w 2020 roku.

[email protected] fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik