Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
27/08/2013 - 10:45

„Możemy więcej” – szansa na aktywność zawodową

Mieszkańcy powiatu: nowosądeckiego, gorlickiego i tarnowskiego mają szansę znaleźć zatrudnienie, a pomóc w tym może udział w projekcie „Możemy Więcej 3”. Dzięki specjalnej ścieżce wsparcia bezrobotni nauczą się aktywnie poszukiwać pracy, przejdą kursy oraz staże.
Projekt „Możemy Więcej 3 - Aktywizacja zawodowa i społeczna mieszkańców z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i tarnowskiego” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII - Promocja Integracji Społecznej, 7.2.1 - Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jego liderem jest FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji a partnerem Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja”.
W programie mogą uczestniczyć osoby, które spełnią wymogi formalne, czyli pozostające bez zatrudnienia, a w przypadku osób bezrobotnych tj. zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, o udział w projekcie może ubiegać się wyłącznie osoba pozostająca w rejestrze Urzędu Pracy nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy; zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie powiatów: gorlickiego lub nowosądeckiego lub tarnowskiego; w wieku aktywności zawodowej, tj. 15-64 lata oraz zagrożone wykluczeniem społecznym. Szansę uczestnictwa mają także osoby zatrudnione pod warunkiem, że ich miesięczny dochód nie przekracza kwoty równej dwukrotności tzw. "kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej" czyli kwoty 1084 zł lub nie przekracza kwoty równej dwukrotności tzw. "kryterium dochodowego na osobę w rodzinie" czyli kwoty 912 zł.
Projekt „Możemy Więcej” to specjalna ścieżka wsparcia dla bezrobotnego, która zaczyna się od rekrutacji. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do projektu przejdą diagnozę osobowości i zbadane zostaną ich preferencje zawodowe, co pozwoli na ułożenie Indywidualnego Planu Działania. Następnie przejdą warsztaty adaptacyjne z technik aktywnego poszukiwania pracy, kurs komputerowy, kurs zawodowy oraz staż zawodowy. Wszystko to ma pozwolić uczestnikom projektu na późniejsze znalezienie zatrudnienia.
Organizatorzy zajęć zapewniają uczestnikom projektu stypendia szkoleniowe i stażowe, zwrot kosztów podróży oraz wsparcie psychologiczne, zawodowe i prawne. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową: www.mozemywiecej.pl.

(A)
 






Dziękujemy za przesłanie błędu