Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 czerwca. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
06/08/2018 - 20:55

Most heleński z każdym dniem coraz dłuższy [ZDJĘCIA]

Stalowa konstrukcja nowego mostu heleńskiego wydłuża się z każdym dniem. Sądeczanie, którzy regularnie przychodzą do Parku im. Ireny Styczyńskiej, gdzie mają świetny punkt widokowy, kręcą głowami z podziwu.

Po lipcowym epizodzie powodziowym na budowie nowej przeprawy nie ma już śladu. Wykonawca realizujący to gigantyczne zadanie drogowo-mostowe odbudował już drogi technologiczne zniszczone przez wezbrany Dunajec. Po nich na terenie międzywala, od strony osiedla Helena poruszają się między innymi ciężkie dźwigi i inne maszyny.

Pogoda sprzyja wykonawcy. Stalowy ruszt podtrzymywany przez podpory tymczasowe z każdym dniem wydłuża się w korycie Dunajca, od strony ruin sądeckiego zamku. Praca wre. Słychać odgłosy łączenia stalowych elementów. Tu i tam widać pracujących spawaczy.

Na drugim brzegu Dunajca, na tzw. międzywalu budowany jest kolejny element stalowego rusztu. Kiedy wszystko będzie już gotowe potężny dźwig - gigant podniesie i nałoży gotowy fragment na przygotowane tymczasowe podpory.

Na osiedle Helena systematycznie docierają poszczególne stalowe elementy konstrukcji.

Prace przy montażu stalowego rusztu zaawansowane są w 70 procentach. Jak dowiedział się Sądeczanin.info stalowy ruszt, czyli płyta nowej przeprawy powinna być gotowa do 24 sierpnia. Po zakończeniu tego etapu do Nowego Sącza dotrą stalowe łuki nowego mostu heleńskiego.

Gotowy jest już jeden z trzech nowych filarów przeprawy, ten od strony osiedla Helena. Prace prowadzone są jeszcze przy dwóch - tym od strony Baszty Kowalskiej oraz tym usytuowanym w korycie rzeki.

[email protected], Fot. IM.

Most heleński z każdym dniem coraz dłuższy [ZDJĘCIA]
Most heleński z każdym dniem coraz dłuższy


Dziękujemy za przesłanie błędu