Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
14/05/2023 - 17:05

Milionerka Instagrama z Nowego Sącza ma też miliony na bankowym koncie? W co inwestuje Ola Nowak

Ma blisko dwa miliony fanów na Instagramie, tyle samo na Tik Toku. Pochodząca z Nowego Sącza topowa blogerka modowa i influencerka Ola Nowak swój sukces w sieci przekuła w sukces biznesowy. Miliony wielbicieli przekładają się na miliony na koncie? Celebrytka pochwaliła się, że inwestuje w nieruchomości w Warszawie ina tym nie koniec.

Pochodząca z Nowego Sącza topowa gwiazda internetu, w rodzinnym mieście jest prawie nieznana, co sama jakiś czas temu przyznała w wywiadzie dla dziennika „Fakt”.

Lubi, kiedy ludzie żyją jej życiem

- Większość osób myśli, że ktoś z takiego małego miasta nie może się wybić. Dzięki internetowi możemy mieszkać w miejscowości, gdzie jest pięć osób i być największą gwiazdą w Polsce i na świecie.

- Kiedy wychodzę na ulicę, rozpoznają mnie młodsze osoby w wieku od siedmiu do dwudziestu lat. Myślę, że w tej kategorii wiekowej zna mnie  osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt procent – mówiła z kolei w programie Dzień Dobry TVN. - Ten fanpage, który się buduje na Instagramie i You Tube jest na tyle  mocny, że ludzie żyją twoim życiem. I mnie się to podoba.

czytaj też Piękna Angelika z Nowego Sącza gra w serialowym hicie na Netflixie [ZDJĘCIA]

Ola Nowak robi to z głową  

Internetowa gwiazda, która mieszka w Warszawie, chętnie podaje swój przepis na sukces. - Wystarczy telefon, którym robisz zdjęcia i pomysł by zacząć tworzyć swoją przestrzeń w sieci. Bo  internet to coś wspaniałego. Jeżeli robi się to z głową, to naprawdę może nas to doprowadzić do wspaniałych rzeczy. Weź telefon, weź laptopa i spróbuj. Każdy może to sprawdzić czy jest w stanie to robić. I to jest niesamowite!  Wystarczą chęci. Jeżeli nie zaczniemy nic robić, to się tego nigdy nie dowiemy –mówiła Nowak.

Właśnie tak się zostaje influencerem, czyli kimś kto w sieci wpływa na decyzję tysięcy, a nawet milionów ludzi. Kształtuje zachowania całych grup społecznych w najróżniejszych dziedzinach, w modzie, stylu bycia, poszukiwaniu hobby, czy nawet w sposobie wypowiadania.

Jak być topowym influencerem

Influencerzy są ściśle powiązani z mediami społecznościowymi. Ich celem jest zyskanie jak najszerszego  zasięgu publikowanych treści, a tym samym nowych obserwatorów. Żeby osiągnąć sukces trzeba być specjalistą w jakiejś dziedzinie i  ciekawie opowiadać o swojej pasji lub zwyczajnym życiu. Jak to się robi?

- Trzeba być sobą. Pokazywać swoją codzienność i jeżeli zaskoczy, to zaskoczy. Sama nie wiem jak to się stało – tłumaczyła pochodząca z Nowego Sącza celebrytka.

Zaczynała od bloga modowego, potem razem z inną blogerką, Nadią Długosz, prowadziła kanał na YouTube pod nazwą "Beksy", który doczekał się blisko dwóch milionów subskrybcji. Prawdziwym hitem wśród internautów stały się krótkie filmy satyryczno-fabularne.

Ola Nowak ma też ma też własny kanał na Tik Toku. Zamieszcza tam autorskie filmy, nagrywane  podczas podróży, doradza też kobietom w doborze stylizacji. Pokazuje, jak wygląda jej mieszkanie oraz codzienne tricki urodowe.

Tak się zarabia duże pieniądze

Wszystko po to, żeby zarabiać na tym pieniądze. Jeżeli zyskuje się rozpoznawalność, zaczynają się zgłaszać firmy. Oferują swoje produkty w zamian za ich opisanie, wykorzystanie w publikowanym materiale. Gdy zasięg influencera wzrasta, oferty od różnych marek stają się coraz poważniejsze. Niektóre opiewają na kwotę kilkuset złotych, a niektóre na kilka tysięcy.

Sądecka celebrytka musi być w cenie, bo w sieci uchodzi za „numer dwa”- czym pochwaliła się w wywiadzie dla „Faktu”.

- Kiedy zaczynałam, wyznacznikiem było dla mnie  osiągnięcie stu tysięcy obserwujących osób. Wydawało mi się, że to dużo, bo to więcej niż moje rodzinne miasto,  które ma osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców – opowiadała  Nowak, która ma blisko dwa miliony fanów na Instagramie i tyle samo na Tik Toku.

Miliony fanów, miliony na koncie

Ile zarabia pochodząca z Nowego Sącza influencerka? Miliony wielbicieli przekładają się na miliony na koncie? Celebrytka pochwaliła się, że inwestuje w nieruchomości. Jak donoszą  tabloidy Nowak jest właścicielką trzech mieszkań, w tym jednego przy ulicy Złotej w Warszawie, gdzie pomieszkują również Lewandowscy czy Borucowie.

Influencerka chętnie opowiada w mediach o swojej przedsiębiorczości. Jak zdradziła w rozmowie z serwisem pudelek.pl, teraz przymierza się do kolejnego przedsięwzięcia.

Trzy mieszkania i co jeszcze?  

- Myślę nad domem, nad działką. Nie jestem biznesową osobą, więc wszystkie pieniądze, które zarabiam, staram się inwestować. Lokować mądrze i z głową. Więc nie biznesy, nie milion firm, tylko po prostu stabilne rzeczy: wchodzę, widzę, mam. To jest dla mnie najważniejsze. Poczucie takiej stabilności - wyznała Nowak. ([email protected]) fot. InstagramDziękujemy za przesłanie błędu