Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
06/05/2021 - 12:50

Małopolska firma da 500 zł każdemu pracownikowi zaszczepionemu przeciw covid

Firmy w całym kraju przymierzają się do szczepienia swoich pracowników. Czwartego maja ruszyła rejestracja tych przedsiębiorstw, które szykują zmasowany atak przeciwko koronawirusowi. Jedna z firm w naszym regionie postanowiła zainwestować w zdrowie załogi, w sensie dosłownym. Każdy z zaszczepionych pracowników otrzyma po 500 złotych. Poważnie!

Przeczytaj również: Podniosą wiek emerytalny. Pani Ewa będzie po sześćdziesiątce tańczyć na rurze 

Szczepionkowe 500 plus otrzymają pracownicy produkującej soki firmy Tymbark, której właścicielem jest Maspex, polski koncern spożywczy z siedzibą w Wadowicach. Pieniądze trafią do wszystkich członków załogi, zarówno tych, którzy już się zaszczepili i tych, którzy się zaszczepią indywidualnie lub w ramach szczepień zakładowych?

- Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo.  To też odpowiedzialność za siebie i współpracowników. No i przede wszystkim chcemy wrócić do normalności i pracować jak dawniej - mówi Dorota Liszka rzecznik prasowy Maspex i dodaje, że po 500 złotych otrzymają załogi wszystkich zakładów należących do koncernu.

 Spożywczy gigant już wypełnił stosowny formularz, teraz czeka na dalsze instrukcje.  - W zapowiedziach była informacja, że szczepienia w zakładach pracy ruszą w połowie maja, ale nie mamy jeszcze potwierdzenia tej daty – wyjaśnia rzeczniczka. -  Natomiast z punktu widzenia infrastruktury czy zabezpieczenia zaplecza medycznego, jesteśmy przygotowani. Jeśli tylko będzie zielone światło, szczepienia w naszych zakładach, także w Tymbarku,  mogą ruszyć. Zamówiliśmy już dwa i pół tysiąca dawek preparatu.

Z badań ankietowych, jakie przeprowadził Maspex wynika, że taką chęć wyraziło 50 procent pracowników. - Nie wliczamy tych, którzy już się zaszczepili albo już przechorowali COVID i muszą jeszcze poczekać. – mówi  Liszka. - Szacujemy, że po przeprowadzeniu akcji będziemy mieć blisko 70 procent zaszczepionych pracowników.

Czytaj tez Ruszyła kolejna odsłona tarczy antykryzysowej. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy  

Ile będzie kosztować firmę ta inwestycja w zdrowie pracowników? – Finansowe podsumowanie będziemy robić już po całej akcji – odpowiada Dorota Liszka i podkreśla, że na pewno będzie to duży wysiłek organizacyjny ze względu na obowiązujące obostrzenia i sanitarny reżim, ale decyzja, aby taką możliwość zaoferować wszystkim pracownikom, jak i członkom ich rodzin, była jedną z najprostszych jakie kiedykolwiek firma podjęła.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog