Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
18/09/2023 - 10:55

To ma być eldorado dla turystów. Znany milioner chce budować u nas w Beskidach futurystyczne schronisko [WIZUALIZACJE]

Czy w Beskidzie Wyspowym zostanie wybudowane schronisko turystyczne, które ma mierzyć trzydzieści pięć metrów wysokości wraz z restauracją i tarasami widokowymi? Takie plany ma znany z listy stu najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” biznesmen Wiesław Cholewa, do którego należy gospodarstwo agroturystyczne w Przyszowej koło Limanowej.

Gigantyczne schronisko o futurystycznych kształtach  miałoby stanąć na szczycie Jeżowa Woda, znajdującym się w Paśmie Ostrej, dokładnie pomiędzy Ostrą a Skiełkiem.  Wiedzie tamtędy  zielony szlak licznie uczęszczany przez turystów.

Czytaj też Aż trudno w to uwierzyć! Nowy Sącz trafił na podium strasznej, czarnej listy 

Schronisko z przyszłości

Schronisko chce budować Wiesław Cholewa, współzałożyciel Murapolu, największej firmy deweloperskiej w Polsce i jego fundacja Ideanova.  Do Cholewy należy gospodarstwo agroturystyczne w Przyszowej koło Limanowej.

Jeszcze z początkiem roku został ogłoszony konkurs na projekt budowli, która ma mierzyć trzydzieści pięć metrów! Na najwyższej kondygnacji będzie wieża widokowa z planetarium i obserwatorium synonimicznym.

- To ma być schronisko z wizją, wkraczające w dwudziesty drugi wiek. ale przy zachowaniu elementów tradycyjnej architektury limanowskiej –wyjaśnia Anna Majda, wiceprezes Fundacji Ideanova. - Sam obiekt nie będzie duży. Pomieści około sześćdziesiąt miejsc noclegowych oraz salę restauracyjno-wystawową.

Czytaj też Budowa gigant niedaleko Sącza. Takiej inwestycji na dwunastu hektarach jeszcze u nas nie było [ZDJĘCIA] [WIZUALIZACJA]  

To niejedyna inwestycja, jaką planuje Cholewa i jego fundacja

Biznesmen chce także rozbudować agroturystyczny kompleks w Przyszowej. Miałaby tam powstać zajmująca cztery hektary „limanowska zagroda” z hodowlą owiec i krów rasy polskiej, gdzie odbywałaby się też produkcja serów.

W planach jest  te z budowa czterogwiazdkowego hotelu i apartamentowca pod wynakem dla turystów.  Do tego sala kongresowo-widowiskowa, arboretum i park sztuki oraz eksperymentatorium – wylicza Anna Majda.

Czytaj też Wielka sądecka inwestycja za 50 milionów już gotowa. W poniedziałek wielkie otwarcie [WIDEO][ZDJĘCIA]

Turystyczne eldorado

Czy ośrodek Jeżowa Woda stanie się kołem zamachowym dla rozwoju turystyki w Beskidzie Wyspowym? - Baza hotelowo-turystyczna powiększy się wielokrotnie i przyczyni się do  ogromnego wzrost popularności i rozpoznawalności, co w konsekwencji spowoduje napływ nowych turystów nie tylko z Polski, ale też ze względu na bliskość Krakowa, także zza granicy  – podkreśla wiceprezes Funadacji Ideanova.  - Kompleks wpłynie na rozwój turystyki w całej Małopolsce. Powstanie przestrzeń na spektakularne inne nowe inwestycje, to spowoduje, że cały region, stanie się nie perłą, a diamentem na koronie turystycznej Polski. Takie przykłady będą później wzorem dla innych regionów i województw – podkreśla Majda.

Żeby zdobyć pieniądze na budowę futurystycznego schroniska, Wiesław Cholewa zamierza wystartować w konkursie Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie,  inwestycja ruszyłaby w przyszłym roku. Pierwsi turyści pojawiliby się w schronisku już 2025 roku.

Czytaj też Ale most! Gdzie stawiają u nas taką czerwoną, łukową przeprawę [ZDJĘCIA

Jak będzie wyglądać schronisko na Jeżowej Wodzie?

 Do konkursu architektonicznego zostało zgłoszonych kilkadziesiąt projektów z całego świata. Oto pięć najlepszych, które przeszły do drugiego etapu konkursu.  Jury ma już swojego faworyta, teraz w internetowym głosowaniu chce poznać opinię mieszkańców.([email protected])

Zobacz najlepsze wizualizacje futurystycznego schroniska, Kliknij TUTAJ Dziękujemy za przesłanie błędu