Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
17/03/2020 - 17:30

Ludzie się boją. Czy koronawirus może zaatakować Sądeckie Wodociągi?

Codzienne informacje o lawinowo rosnących zakażeniach koronawirusem budzi coraz większą panikę, także wśród sądeczan. Niektórzy wszędzie widzą potencjalne niebezpieczeństwo. – Czy ta zaraza może dostać się do sieci wodociągowej? – pyta jeden z mieszkańców, dzwoniących na infolinię "Sądeczanina".

Częste mycie rąk, to najpewniejsza ochrona przed koronawirusem – radzą lekarze, jednak ogarnięci paniką ludzie zaczynają się bać wszystkiego. Także… wody. Na infolinię "Sądeczanina", zadzwoniło kilku zaniepokojonych mieszkańców miasta.

Czytaj też Ucieczka sądeczan przed koronawirusem zakończyła się niebezpiecznym tłokiem

- Czy ta okropna chińska zaraza może się przedostać do wodociągowej sieci? –pyta zdenerwowany mężczyzna. – Wiem, że to pytanie może wydawać się niedorzeczne, ale w gronie moich znajomych wywiązała się na ten temat dyskusja. Myślę, że warto to sprawdzić.

- Nie ma takiego zagrożenia uspokaja Małgorzata Cygnarowicz z Sądeckich Wodociągów.  

Koronawirusy charakteryzują się niską odpornością na promieniowanie UV i środki dezynfekcyjne stosowane w procesach technologicznych uzdatniania wody, takie jak chlor, podchloryn sodu czy dwutlenek chloru. 

Jak zapewnia Cygnarowicz, w Sądeckich Wodociągach  we wszystkich zakładach uzdatniania wody należących do miejskiej spółki, a więc w Gaboniu, Starym Sączu i Świniarsku  stosowane są też specjalne filtry.

 Czytaj też Biznes na koronawirusie w Nowym Sączu. Skandal czy zwykłe prawo popytu i podaży

Co z dostawami wody i co z odbiorem ścieków? – pyta kolejny mieszkaniec miasta.

Wszystkie działy przedsiębiorstwa realizują swoje zadania w sposób nieprzerwany – mówi Małgorzata Cygnarowicz. – Wszyscy mogą być spokojni nie tylko o dostawy wody, ale także odbiór ścieków i prace związane z bieżącym usuwaniem awarii.

[email protected] info fot. Sądeckie WodociągiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)