Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
31/01/2018 - 10:55

Łomnica Zdrój doczeka się remontu chodnika przy „powiatówce”

Droga powiatowa nr K 1519 Łomnica Zdrój. To tu już w tym roku wspólnymi siłami gminy Piwnicznej-Zdrój i Powiatowego Zarządu Dróg wyremontowane zostaną chodniki.

Jak informuje burmistrz Zbigniew Janeczek: -  Powiatowy Zarząd Dróg przetarg na wykonanie prac ma ogłosić już najbliższych dniach.

Wykonawca będzie miał za zadanie wyremontować 425 metrów chodnika po prawej stronie jezdni i kolejne 65 metrów po lewej stronie. Dodatkowo wyremontowana zostanie tutejsza zatoczka autobusowa.

Samorząd i PZD podzieliły się kosztami przedsięwzięcia na pół. Ile ostatecznie będzie kosztował remont? Okaże się po otwarciu ofert.

Zobacz też: 35 strażaków walczyło z pożarem w stolarni!

Przy okazji przypomnijmy, że w budżecie Piwnicznej-Zdrój na 2018 rok na remonty dróg zabezpieczono 400 tysięcy złotych a na wsparcie dla powiatu niezbędne do remontu ulicy Szczawnickiej kolejne 200 tysięcy.

Na naprawę dróg gminnych uszkodzonych po ulewach w sołectwie Zubrzyk gmina chce wydać  17 tys. 500 zł. Opracowanie dokumentacji przebudowy wjazdu na drogę wewnętrzną na ul. Węgierskiej w Piwnicznej-Zdroju – kosztować będzie 2 tys. 500 zł. Remont drogi na osiedlu Zapotok ma pochłonąć 32 tys. zł

Remont drogi „Do Klińca” w sołectwie Głębokie oszacowano na ok. 5 tys. zł, remont drogi „Za Górę”  na 6 tys. 500 zł. Remonty dróg gminnych na terenie sołectwa Młodów wyceniono na prawie ok. 17,5 tys. zł, w sołectwie Wierchomla na ten sam cel zarezerwowano 12 tys. 200 zł a w Łomicy-Zdrój około 6 tys. 800 zł.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu