Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
02/06/2016 - 10:15

Lizakowie z Szyku mają najbezpieczniejsze gospodarstwo

Małżeństwo Magdalena i Waldemar Lizakowie z Szyku (na zdjęciu ) wygrali regionalny etap XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. W placówce terenowej KRUS w Nowym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Zgłoszone do konkursu gospodarstwa oceniane były przez komisję konkursową składającą się ze specjalistów z zakresu bhp w rolnictwie z KRUS-u, PIP-u i MODR-u. Oceniano wdrożone w gospodarstwach rozwiązania technologiczne, techniczne, organizacyjne, jak i te związane z estetyką otoczenia, w tym dbałość o bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci. Do eliminacji regionalnych przeprowadzanych na terenie czterech powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego i nowotarskiego przystąpiło 12 gospodarstw.

Wybrano 3. najbezpieczniejsze gospodarstwa, które wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich:

I miejsce zajęli Magdalena i Waldemar Lizak z Szyku ( powiat limanowski),

II miejsce Teresa i Waldemar Prokop z Sitnicy ( powiat gorlicki),

III miejsce zdobył Józef Cebula ze Świdnika (powiat nowosądecki).

IV miejsce Jacek Grzyb z Tęgoborzy,

V miejsce ex aequo Andrzej Radecki z Kacwina oraz Anna i Tadeusz Sproch z Pieniążkowic.

Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Zelek z Sechnej, Stanisław Stanek z Zaskala, Andrzej Marusarz z Starego Bystrego, Magdalena i Dariusz Chrobak z Banicy, Leszek Rafa z Łużnej oraz Piotr Mordarski z Przyszowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego PT Nowym Sączu, Państwową Inspekcję Pracy Oddział w Nowym Sączu oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nowym Sączu.

(s)

XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”


Dziękujemy za przesłanie błędu