Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
23/09/2020 - 14:05

Limanowa walczy, aby w tym roku stanąć na podium rankingu samorządów

Miasto Limanowa zdobyło pierwsze miejsce w powiecie limanowskim w Rankingu Oceny Aktywności Gmin w 2019 roku. „Przedstawione wyniki rankingu pokazują nam, jak trudnym przedsięwzięciem jest dbać o zbilansowany budżet, nie zaniedbując przy tym ważnych inwestycji” – mówi burmistrz Władysław Bieda. Jak miasto poradzi sobie w tegorocznym zestawieniu samorządów?

Limanowa zdobyła w poprzednim roku 118,23 punktów w rankingu niezależnych ekspertów, którzy oceniają pracę samorządów. To najlepszy wynik w powiecie limanowskim. W zestawieniu ogólnym miasto znalazło się na piątym miejscu.

Zobacz także: Mszana Dolna najlepsza w wydatkach na ochronę zdrowia. Czy utrzyma wynik?

Samorząd najlepsze wyniki uzyskał w module drugim, gdzie badana jest pozainwestycyjna działalność gospodarcza gminy. Tam miasto uplasowało się na drugim miejscu, ze stratą 0,25 punktów do lidera, Starego Sącza.  - Cieszę się, że miasto zyskało uznanie właśnie w tej kategorii - mówił burmistrz Limanowej, Władysław Bieda, po rozdaniu nagród Oceny Aktywności Gmin w poprzednim roku. Zobacz całą wypowiedź włodarza na wideo.

Limanowa będzie walczyć o podium w tegorocznym rankingu gmin Subregionu Sądeckiego.  - Z roku na rok widać, jak gminy rozwijają się pod względem infrastruktury, czy poprawy bezpieczeństwa mieszkańców – mówi burmistrz miasta, Władysław Bieda. – Przedstawione wyniki rankingu pokazują nam jak trudnym przedsięwzięciem jest dbać o zbilansowany budżet, nie zaniedbując przy tym ważnych inwestycji.

Czytaj także: Sękowa umie inwestować. W zeszłym roku pokonała największe gminy

Ocena Aktywności Gmin to okazja do przyjrzenia się bliżej działalnościom samorządów z Subregionu Sądeckiego. Zestawienie przygotowywane jest przez ekspertów Instytutu Ekonomicznego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. W tym roku gala wręczenia nagród odbędzie się w październiku.

- Ten ranking pokazuje przede wszystkim, jaką pracę na przestrzeni roku wykonują miasta i gminy naszego regionu i jak dynamicznie się one zmieniają dzięki staraniom włodarzy, a przede wszystkim dzięki mieszkańcom – tłumaczy burmistrz Limanowej.

Działania gmin oceniane są w czterech modułach. Opracowywane są również wyniki pokazujące dynamikę zmian w każdej z kategorii. Epidemia koronawirusa zmieniła wiele w pracy samorządów. - W tym trudnym okresie trzeba dołożyć jeszcze więcej starań, aby zadania oraz inwestycje zostały wykonane zgodnie z planem i w zaplanowanym terminie – mówi Władysław Bieda. Czym zaskoczą nas wyniki Rankingu Oceny Aktywności Gmin 2020? Dowiemy się już niedługo. (PS) Fot. archiwum Sądeczanina.

Patronat honorowy Oceny Aktywności Gmin 2020Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)