Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
25/05/2018 - 12:05

Limanowa: Trwa remont Limanowskiego Domu Kultury. Powstanie tu luksusowy budynek

Prace związane z przebudową Limanowskiego Domu Kultury ruszyły pełną parą. Jak na razie remontowany budynek odstrasza swoim wyglądem, ale już w połowie 2019 roku powstanie tam nowoczesny dom kultury z salą widowiskową. W budynku swoją siedzibę będzie miała również miejska biblioteka publiczna.

Z początkiem kwietnia ruszyły prace związane z przebudową Miejskiego Domu Kultury w Limanowej. Wyremontowany budynek będzie wyposażony w luksusową salę widowiskową. Koszt inwestycji wyniesie około 9,6 mln złotych. Limanowskiemu samorządowi udało się otrzymać unijne dofinansowanie na ten cel.

Zobacz też Czy ta okropna kupa gruzu da się w coś zamienić?

Limanowianie doczekają się również nowej siedziby dla miejskiej biblioteki publicznej. Władze miasta postawią budynek za ponad 11 mln złotych. Ta z kolei inwestycja jest realizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Teren budowy został ogrodzony i obecnie trwają prace rozbiórkowe pomieszczeń biurowych.

Kiedy będziemy mogli podziwiać nowy budynek?

- Prace remontowe mają potrwać do połowy 2019 roku – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Limanowskiego Domu Kultury.

Zobacz też Tak będzie wyglądał nowy budynek limanowskiego domu kultury. Znamy wykonawcę [Wizualizacja]

Na czas remontu siedziba Limanowskiego Domu Kultury została przeniesiona do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej, a seanse kinowe odbywają się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej. 

RG [email protected], Fot. RG

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach