Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
08/08/2019 - 11:20

Łącko i Zabrzeż: nowe rondo i nowe korki. Wykonawca na placu budowy

Informowaliśmy o otwarciu mostu w Zabrzeży w gminie Łącko w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969. Czy to oznacza koniec gigantycznych korków na trasie na Krościenko, Nowy Targ a dalej Zakopane? Nie. Właśnie wkroczył na plac budowy wykonawca nowego ronda w tej miejscowości.

W październiku 2017 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę na budowę ronda w Zabrzeży, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 969 z drogą 968 w kierunku na Kamienicę w powiecie limanowskim. Wykonawcą inwestycji jest firma  Strabag, rondo ma być bezkolizyjne a jego koszt to 3,3 mln zł. Inwestycja miała być zrealizowana w 15 miesięcy od podpisana umowy.

Zobacz też: Być albo nie być mostu na Lwowskiej. Dziś chwila prawdy i pobranie próbek

Już w maju 2018 roku w rozmowie z Sądeczaninem wójt gminy Jan Dziedzina komentował. - Zapowiedzi powoli przekuwają się w czyny, co rzeczywiście zaczyna być widoczne. (…) Mogę powiedzieć tylko tyle – my jako gmina uczestniczymy w radach technicznych i wszystkich uzgodnieniach. Przypomnę, że inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj i wybuduj a więc firma, która wygrała przetarg jest na etapie końcowych uzgodnień co do ostatecznego kształtu. A przypomnę, że to są wyzwania dotyczące między innymi ustalenia szerokości pasa drogowego.

Do tej pory jednak inwestycja idzie na pół gwizdka. Czy to oznacza, że wszystkie terminy „idą w łeb”? Dziś Jan Dziedzina informuje, że plac budowy został formalnie przekazany wykonawcy przedwczoraj, czyli 6 sierpnia a faktycznie roboty w terenie mają zacząć się na newralgicznej krzyżówce dopiero na koniec wakacji. By nie tworzyć w okolicy kolejnych korków. Bo w Krościenku trwa cały czas przebudowa tamtejszego odcinka DW 969. O sposobie organizacji ruchu na czas przebudowy skrzyżowania będziemy informować na bieżąco. 

ES [email protected] Fot ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020