Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
09/04/2018 - 12:05

Krynicki szpital spłaci kredyt za nowoczesny sprzęt. Ma na to pieniądze

Szpital im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju otrzymał ponad 5,7 mln złotych unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 na zakup nowoczesnej aparatury medycznej i wyposażenia do nowego skrzydła lecznicy. Cała kwota zostanie przeznaczona na spłatę kredytu, który szpital zaciągnął na ten cel.

Nowoczesne skrzydło krynickiego szpitala zostało otwarte do użytku w styczniu tego roku. W nowym obiekcie komfortowe warunki znalazły m.in. oddziały pediatrii, położnictwa i intensywnej terapii, a także sterylizatornia. Szpital, na zakup aparatury sprzętu, który trafił na oddział pediatrii i noworodków musiał zaciągnąć kredyt bankowy.

- Sprzęt medyczny, jaki został zakupiony jest na najwyższym poziomie – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. – Dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy spłacimy zaciągnięty kredyt.

Umowa o przekazaniu środków dla krynickiego szpitala została podpisana niedawno.

- Środki unijne od lat zmieniają życie mieszkańców Małopolski. W dużej mierze pieniądze te inwestujemy w zdrowie mieszkańców – w całym regionie remontujemy szpitale, tworzymy nowe oddziały, ale też kupujemy światowej klasy sprzęt medyczny – mówił wicemarszałek Stanisław Sorys. – Gratuluję dyrekcji szpitala, ale także władzom powiatu za wspieranie tej leczniczej placówki. Chciałbym, aby wszystkie samorządy i szpitale pisały tak dobre projekty i tak sprawnie je realizowały jak powiat nowosądecki i krynicki szpital.

Oddział pediatrii i noworodków został wyposażony w nowoczesny aparat do wykonywania USG, jak również specjalne stanowiska do resuscytacji małych pacjentów. W sumie, wartość zakupionego sprzętu wyniosła ponad 7,8 mln złotych.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu