Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
09/09/2020 - 20:50

Kryniccy radni chcą powrotu Forum Ekonomicznego. Piszą do burmistrza

Kryniccy rajcy chcą powrotu Forum Ekonomicznego pod Górę Parkową. W interpelacji, skierowanej do burmistrza Piotra Ryby dopytują, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie.

Krynica Zdrój była tradycyjnym miejscem organizacji Forum Ekonomicznego. Jednak 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, które objęły również uzdrowisko pod Górą Parkową. Tak więc tegoroczne spotkanie ludzi świata polityki i biznesu odbywa się w Karpaczu. Oprócz tego kończy się 10-letnia umowa na organizowanie w Krynicy tego prestiżowego wydarzenia.

Zobacz też: W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne 2020

Czy Forum Ekonomiczne wróci do Krynicy? Chcą tego kryniccy radni. Chcą powrotu Forum Ekonomicznego do uzdrowiska na lata 2021-2030. W interpelacji pytają więc burmistrza Piotra Rybę, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie, a także kiedy krynicki samorząd rozpocznie rozmowy z Instytutem Studiów Wschodnich. Radni wyrażają chęć uczestniczenia w spotkaniu. - Forum Ekonomiczne to najważniejsze wydarzenie świata polityki, biznesu i mediów, to reklama i promocja Krynicy na skalę ogólnokrajową i międzynarodową. 

- W czasie Forum i Festiwalu Biegowego obiekty turystyczne są w pełni obłożone, co bezpośrednio i pośrednio wpływa na życie mieszkańców Krynicy - piszą radni. - O tym, jakie znaczenie ma Forum Ekonomiczne świadczy fakt, że wiele miast w Polsce zabiega o jego organizację. Nie zgadzamy się z opiniami Krynickiej Organizacji Turystycznej, która przekazuje nam, że z powodu tych imprez turyści nie mają dostępu do deptaku.

Forum i Festiwal to tylko 6 dni i dwa tygodnie przygotowań, a zawsze można rozmawiać o przesunięciu terminu Forum na maj, czerwiec lub drugą połowę września po zakończeniu sezonu turystycznego. (...) dla osób, które z tytułu wyłączenia deptaku ponoszą straty finansowe, należałoby wspólnie z Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów szukać rozwiązań pomocowych.  - czytamy w interpelacji radnych do burmistrza Piotra Ryby. 

Interpelację podpisało 13 radnych, w tym m.in: Iwona Grzebyk-Dulak, Irena Weber Grelecka, Danuta Świętek, Beata Oleksy, Małgorzata Król, Maria Lelito, Bogdan Bębenek, Robert Kubiczek, Maria Krzeszowska. 

(MK) fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)