Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
11/01/2019 - 20:25

Krynica:Park Słotwiński zostanie odnowiony.Co nowego w nim powstanie?

Park Słotwiński w Krynicy-Zdroju nabierze nowego blasku. Powstanie tężnia, zmodernizowane zostaną alejki spacerowe. Przeprowadzenie remontu jest zaplanowane na ten rok, za kwotę ok.700-800 tysięcy złotych.

W tym roku miasto zamierza odnowić Park Słotwiński.Niewielki, uroczy zakątek z zabytkową, drewnianą pijalnią i alejkami spacerowymi oraz ławeczkami nabierze nowego blasku.

Co nowego powstanie? Burmistrz Piotr Ryba zapowiada, że tężnia wystylizowana na nieczynnej obecnie Pijalni Słowinka- Będzie miała identyczny dach i kształt, aby zachować jedność planistyczną.- tłumaczy włodarz miasta.

Pierwotnie Pijalnia Słotwinka stała na nad zdrojem głównym, w miejscu, gdzie teraz jest Pijalnia Główna. Jest najstarszym, zachowanym budynkiem w uzdrowisku. Pawilon postawiono w 1808 roku, w 1863 została przeniesiona w obecne miejsce.

W Parku Słotwińskim wymienione zostaną: stary asfalt, chodniki oraz lampy.-Za potokiem Kryniczanka, jest mała polanka. Tutaj jesteśmy otwarci na propozycje. Może powstanie siłownia zewnętrzna czy boisko do siatkówki plażowej.-puentuje Piotr Ryba.-Koszt modernizacji to około 700-800 tysięcy złotych, takie kwoty mamy.

(MK) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik