Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
16/07/2013 - 10:01

Krynica- Zdrój: Z listy rezerwowej po dofinansowanie

Krynica-Zdrój, chociaż znalazła się tylko na liście rezerwowej, dostanie dofinansowanie na budowę sieci kanalizacyjno – wodociągowej.
Od kilku już tygodni Marszałek lub członkowie Zarządu Województwa objeżdżają małopolskie samorządy. Dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 dofinansowanie na rozbudowę kanalizacji dostały ostatnio m.in gminy Małopolski Zachodniej. W sumie, do tej pory, na projekty z zakresu „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w Małopolsce przyznano ponad 455 mln zł.
To jednak jeszcze nie koniec dobrych wiadomości a skorzysta na tym także nasz region. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest podpisanie umów o przyznanie pomocy w zakresie gospodarki wodno-ściekowej z beneficjentami, którzy obecnie znajdują się na liście rezerwowej projektów. Na wsparcie mogą liczyć gminy Jordanów, Osiek, Łapanów, Zielonki, Wierzchosławice oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce i Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Przeciszowie a także Krynica-Zdrój ( powiat nowosądecki).
Skąd wzięły się dodatkowe pieniądze? – Dostępna alokacja środków uległa zwiększeniu dzięki oszczędnościom poprzetargowym oraz dzięki wzrostowi kursu euro – wyjaśnia Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa.

BOS
Fot: BOS
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI