Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
14/08/2019 - 13:20

Krynica-Zdrój: Dużymi krokami zbliża się XXIX Forum Ekonomiczne

W tym roku forum odbędzie się w dniach 3 – 5 września i będzie mu przyświecało hasło „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”. W tegorocznym polskim Davos będzie uczestniczyło kilka tysięcy gości z Europy, Azji Centralnej i USA.

Forum Ekonomiczne w Krynicy, czyli polskie Davos od 29 lat jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń polityczno-ekonomicznych Europy. W tegorocznym forum uczestniczyć będzie blisko 5 tysięcy gości z 60 krajów świata.

Do Krynicy – Zdroju przyjadą szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści z 60 krajów świata. Krynica będzie gościła prezesów największych spółek, ekspertów, przedstawicieli świata nauki, kultury, organizacji samorządowych i pozarządowych, jak również przedstawicieli mediów.

Uczestnicy forum będą wymieniać się wiedzą na temat aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce i na świecie.

W tym roku zaplanowano m.in. sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów, warsztaty, prezentacje narodowe i regionalne. Nie zabraknie również debat plenerowych i wydarzeń kulturalnych.

Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Nowa Kultura Nowej Europy, Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.

Obrady Forum Ekonomicznego będą obywać się tradycyjnie w Centrum Konferencyjnym zlokalizowanym wokół deptaka w Krynicy-Zdrój (Pijalnia Główna, Dom Forum, Nowy Dom Forum, Stary Dom Zdrojowy, Nowy Dom Zdrojowy).

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

[email protected], fot. arch. sądeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)