Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
23/03/2020 - 21:20

Krynica: zawieszą pobór opłat w strefie płatnego parkowania?

Zawieszą pobór opłat w strefie płatnego parkowania w Krynicy? Burmistrz zapowiada wniesienie stosownego projektu uchwały na najbliższej sesji RM.

Władze samorządowe niektórych polskich miast na czas trwania epidemii spowodowanej koronawirusem zdecydowały o niepobieraniu opłat w strefie płatnego parkowania. Burmistrz Piotr Ryba, nie jest przeciwnikiem takiego rozwiązania i zapowiada wniesienie stosownego projektu uchwały na najbliższej sesji RM.

- Strefa płatnego parkowania została ustanowiona uchwałą Rady Miejskiej, jako burmistrz jestem jej wykonawcą.  Z tym, że rada nie przekazała mi uprawnień do czasowego zawieszenia całej strefy. - tłumaczy burmistrz- Aktualnie istniejące upoważnienie dotyczy terenu Parku Sportowego i ul. Dąbrowskiego, ale tylko z uwagi na organizację imprez okresowych lub okazjonalnych.

Piotr Ryba dodaje, że burmistrz nie może zarządzeniem zmienić uchwały Rady Miejskiej, która w tym zakresie posiada kompetencję o stanowienia aktu prawa miejscowego. Strefa płatnego parkowania w Krynicy-Zdroju obejmuje około 400 miejsc postojowych. Godzina postoju w dni robocze w godz. od 8 do 18 to 2 złote.

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI