Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/10/2020 - 14:00

Krynica: zaczęli remont drogi gminnej, od Cichego Kącika do Mochnaczki

Na terenie gminy Krynica-Zdrój rozpoczął się długo oczekiwany remont drogi gminnej, na odcinku ok. 1 km, od Cichego Kącika do Mochnaczki Wyżnej. Jezdna ta z powodu licznych dziur od dawna była utrapieniem kierowców.

Miasto Krynica od 14 października remontuje ok. kilometrowy odcinek drogi gminnej, od Cichego Kącika do Mochnaczki Wyżnej. To jezdnia, która łączy się z drogą krajową nr.75 .

Radni uchwałą przeznaczyli na remont 588 tyś. zł. To połowa potrzebnej kwoty, resztę samorząd otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Prace remontowe obejmą rozbiórkę nawierzchni  bitumicznej jezdni, profilowanie, zagęszczanie i stabilizację podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni (2365 m kw.), ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych, a także wykonanie oznakowania zgodnego z projektem organizacji ruchu oraz montaż barier ochronnych - 100 m

W związku z remontem, na czas prowadzenia robót budowlanych zamknięty zostaje odcinek drogi gminnej. Należy stosować się do oznakowania drogowego.

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog