Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
31/12/2023 - 20:00

Krynica: wyremontowali ulicę Wiejska. Nareszcie będzie bezpieczniej

31 grudnia to data zakończenia prac przy modernizacji fragmentu ulicy Wiejskiej w Krynicy-Zdroju. Ta długo oczekiwana inwestycja to dokończenie remontu z poprzednich lat.

Ulica Wiejska w Krynicy ma około kilometra. Drogę tę kilkanaście lat temu remontowano, ale udało się wymienić jedynie niektóre fragmenty nawierzchni. 250 metrów pozostawało w kiepskim stanie. O naprawę odcinka drogi starania trwały pięć lat.

Radna dzielnicy Iwona Grzebyk-Dulak, po raz pierwszy poruszyła ten temat podczas spotkania z burmistrzem i mieszkańcami w grudniu 2018 roku. Pismo w tej sprawie skierowała do włodarza  na początku 2019 roku.

Zbierała podpisy wśród mieszkańców, pisała kolejne interpelacje, składała wnioski o ujęcie tej inwestycji w budżecie gminy, podejmowała ten temat podczas sesji i komisji Rady Miejskiej, apelując o to, aby na remont gmina pozyskała środki zewnętrzne.

Długo oczekiwany remont fragmentu ulicy Wiejskiej rozpoczął się w październiku 2023 roku. 

- Mimo trudnych warunków atmosferycznych na ukończeniu są już prace na ul. Wiejskiej. Dodatkowo dwa łączniki ul. Wiejskiej ze ścieżką VELO są już praktycznie gotowe - informował w połowie grudnia burmistrz. Finansowanie obu zadań pochodzi z promesy, z programu Polski Ład, która została pozyskana w ramach Związku Gmin Krynicko-Popradzkich. 

Modernizacja drogi wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Na remont 250 metrowego odcinka ulicy Wiejskiej gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 361 533 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, miasto dołożyło taką samą kwotę. (MK), fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu