Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
30/07/2018 - 19:25

Krynica: inwestycji w uzdrowisku nad Kryniczanką ciąg dalszy

W Krynicy-Zdroju trwa modernizacja uzdrowiska: renowacja Parku im. M. Dukieta, budowa ścieżki rowerowej nad Kryniczanką, a także końcowe prace przy przebudowie DW 971.

W uzdrowisku pod Górą Parkową trwa przebudowa Parku im. Mieczysława Dukieta,  wraz ze znajdującą się tutaj fontanną tzw. „setką”.  Teren, ze względów bezpieczeństwa otoczony jest parkanem. To pierwszy z pięciu elementów programu pn. „Kurort Krynica” .

Dzięki unijnemu wsparciu  renowację przejdą też m.in. Bulwary Dietla, słynny Deptak i Park Zdrojowy na Górze Parkowej. Gruntowny remont czeka też pijalnię „Jana” oraz  sanatorium Nowe Łazienki Mineralne. Koszt projektu pn. Kurort Krynica to 30 mln zł.

Dobiegają końca prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej 971 i budowa dwóch rond, z których to, znajdujące się w centrum miasta, nieopodal Kościoła Zdrojowego - zostało już ukończone. Pojawiły się na nim już rabaty kwiatowe.

Drugie rondo, na skrzyżowaniu ulic: Kraszewskiego i Czarny Potok jest na ukończeniu. Do jutra, 31 lipca okresowo wyłączony będzie jeszcze jeden pas ruchu. (ruch wahadłowy) W pozostałych miejscach drogi prowadzone są prace związane z remontem chodników, wymianą sieci elektrycznej.

(MKA) fot. autDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI