Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
28/08/2020 - 16:15

Krynica i Muszyna już na żółto. Uzdrowiska znów czynne, czy wrócą kuracjusze?

Krynica i Muszyna, a także Piwniczna wraz z całym powiatem spadają od soboty, 29 sierpnia ze strefy czerwonej do żółtej. W tej ostatniej możliwe jest prowadzenie leczniczej działalności sanatoryjnej. Warunkiem rozpoczęcia turnusu będzie uzyskanie negatywnego wyniku testu.

W marcu br., z powodu ogłoszenia w kraju stanu epidemii, w Krynicy i Muszynie leczenie sanatoryjne zawieszono. Spowodowało to, że wiosną pod Górą Parkową i nad Popradem całkowicie zamarło życie uzdrowiskowe. Od 15 czerwca decyzją Ministerstwa Zdrowia, miejscowości uzdrowiskowe wznowiły leczenie sanatoryjne, dzięki temu ponownie zapełniły się kuracjuszami.

Niestety, wzrost zachorowań na CoViD-19 pod koniec lipca sprawił, że powróciły restrykcje. 8 sierpnia na mapie Polski pojawiły się kolory czerwony i żółty.  Czerwony oznacza strefę o największej liczbie zachorowań, żółty o nieco niższej. Powiat nowosądecki, w którym znajdują się Muszyna, Krynica i Piwniczna, znalazł się w tzw. czerwonej strefie. W strefie tej powrócił całkowity zakaz działalności sanatoryjnej.

Od północy, z piątku na sobotę (z 28 na 29 sierpnia) powiat nowosądecki  (bez miasta Nowy Sącz) przechodzi z czerwonej do żółtej strefy. Oznacza to, że sanatoria będą mogły już zacząć działać na zasadach obowiązujących od połowy czerwca.

Warunkiem wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe jest uzyskanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, na 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. To samo dotyczy leczenia sanatoryjnego dzieci.

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)