Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
13/12/2019 - 12:05

Korzenna: za śmieci w 2020 zapłacisz nawet 15 złotych!

Mieszkańcy gminy Korzenna będą płacić więcej za śmieci. Jakie są tego przyczyny? Te same, co wszędzie...

Raport wojewódzki przewiduje wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów. Wśród wskazywanych przyczyn wymienia się m.in. rosnące koszty pracy, wyższe koszty transportu, podwyżkę cen energii, a przede wszystkim wzrost ilości śmieci. Opracowanie "Gospodarka odpadami komunalnymi na terenie województwa małopolskiego" wskazuje, że w gminie Korzenna do tej pory mieszkańcy - w porównaniu do innych gmin - płacili stosunkowo niewiele.

Czytaj też: Korzenna: w 2019 zapłacisz więcej za śmieci. Jak wysokie są podwyżki?

Od mieszkańców gminy Korzenna nieoficjalnie uzyskaliśmy informację, że cena za odpady segregowane w 2020r. wzrośnie do ok. 15 zł. To szokująca informacja, ponieważ do tej pory Korzenna była jedną z gmin, w której stawki za wywóz śmieci były bardzo niskie - wszystko dzięki zasługom gminnej spółki PUK, która przy użyciu kilku śmieciarek odbierała odpady spod 3 tysięcy domów, a następnie przekazywała je nowosądeckiej spółce odpowiedzialnej za składowanie i utylizację śmieci.

Czy na najbliższej sesji Rady Gminy Korzenna radni przegłosują uchwałę o podwyżce stawek za odbiór i zagospodarowanie śmieci? Do sprawy wrócimy.

K.K., [email protected], fot. UG Korzenna.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI