Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
14/12/2018 - 15:20

Korzenna: w 2019 zapłacisz więcej za śmieci. Jak wysokie są podwyżki?

Już w styczniu 2019 roku mieszkańcy gminy Korzenna zapłacą więcej za śmieci. Na ostatniej, drugiej z rzędu sesji radni przegłosowali już projekt uchwały w tej sprawie. O ile – w ślad za podwyżkami - uszczuplą się domowe budżety?

Do tej pory opłata za wywóz śmieci  wynosiła 5 zł za odpady segregowane i 9 zł za niesegregowane. Od 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy gminy Korzenna zapłacą 6,50 zł za odpady segregowane i 10,50 zł za odpady niesegregowane, a więc każdy mieszkaniec gminy  zapłaci o 1,50 zł więcej.

Kto zagłosował za? 14 radnych: Włodzimierz Dzięgiel, Jacek Fornagiel, Mieczysław Górka, Stanisław Grygiel, Bartłomiej Hojnor, Alojzy Janusz, Maria Konicka, Wiesław Kracoń, Andrzej Łukasik, Wiesław Mróz, Grzegorz paciorek, Szymon Semla, Piotr Stawiarski, Elżbieta Wysowska. Od przyjęcia stawek wstrzymał się jedynie radny z PiS Rafał Gajewski.

Zobacz też: Łęka: 200 osób protestowało, kto kogo nabił w butelkę w trybie wyborczym?

Co o tym zadecydowało? W gminie Korzenna stawki nie zmieniały się od trzech lat i były w ostatnim roku najniższymi w regionie  a śmieci systematycznie przybywa przy jednoczesnym wzroście kosztów gospodarowania odpadami. Wójt Leszek Skowron przekonywał zatem, że zmiany opłat są konieczne.  

Przy okazji warto nadmienić, że stawki śmieciowe są obecnie również w centrum zainteresowania samorządów w Piwnicznej-Zdroju i Rytrze. W obu gminach wygasają aktualne umowy na wywóz śmieci, tym samym trzeba szukać nowych kontrahentów, co skutkować może właśnie podniesieniem cen. Dyskusje wśród radnych trwają. Do sprawy wrócimy.

ES [email protected] Fot.: UG w Korzennej

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu