Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
01/09/2013 - 08:21

Korzenna: Uczniowie miejscowej szkoły będą jeździć windą

Ponad 230 tys. zł gmina Korzenna otrzymała z Ministerstwa Edukacji Narodowej na montaż w budynku Zespołu Szkół w Korzennej windy. Pomoże ona znieść bariery architektoniczne w placówce, a uczniowie niepełnosprawni będą mogli samodzielnie poruszać się między piętrami.
Jeszcze w tym roku uczniowie Zespołu Szkół w Korzennej będą mieli do dyspozycji... windę. Adaptacja budynku i montaż urządzenia kosztować będzie ponad 230 tys. zł.
Okazuje się, że winda jest bardzo potrzebna szkole w Korzennej. Budynek co prawda posiada zamontowany przy schodach wejściowych podjazd dla korzystających z wózków inwalidzkich, ale to jedyne ułatwienie dla niepełnosprawnych uczniów. Ci, chcą przejechać pomiędzy piętrami budynku, bo tego np. wymagał plan zajęć, musieli za każdym razem liczyć na pomoc innych. Korzystanie ze schodów przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim jest niemożliwe.
Dzięki montażowi windy zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, które uniemożliwiały uczniom niepełnosprawnym swobodne poruszanie się po budynku.

(ALF)
Fot. Archiwum
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog