Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
09/05/2020 - 17:30

Korzenna: sześć firm zainteresowanych remontem dróg w Słowikowej i Miłkowej

Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy dróg w Słowikowej i w Miłkowej (gmina Korzenna). Oferty złożyło aż sześć firm - wszystkie są zainteresowane poprawą stanu nawierzchni, która od lat wymaga pilnego remontu.

W związku z zatwierdzeniem listy zadań objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych przez premiera Mateusza Morawieckiego gmina Korzenna pozyskała środki na remonty dróg. Dofinansowanie przekracza kwotę 1,5 mln zł i zostanie przeznaczone na przebudowę dróg w Słowikowej (760 m) i w Miłkowej (570 m). Łączny koszt zadania oscyluje wokół kwoty 2,5 mln zł. Dlaczego wybrano akurat te odcinki?

Kierowcy często korzystają z drogi w Słowikowej, aby dostać się do Chełmca, natomiast zniszczona nawierzchnia w Miłkowej wymagała pilnego remontu, tym bardziej, że korzystają z niej dzieci, które chodzą pieszo do szkoły.

Czytaj także: Są pieniądze na drogi w Łososinie Dolnej. Które zostaną wyremontowane?

Oferty w przetargu na wykonanie przebudowy dróg złożyło aż sześć firm. Aktualnie trwa analiza propozycji pod kątem ich formalnej poprawności. Zakres prac w Słowikowej obejmuje między innymi wykonanie asfaltowej nawierzchni, poboczy oraz przydrożnych rowów i dwóch mijanek – czytamy na stronie urzędu gminy w Korzennej. Ten fragment jezdni ma być wyremontowany jeszcze w tym roku.

W przypadku drogi w Miłkowej obok modernizacji nawierzchni gmina planuje wykonanie chodnika oraz pobocza, a także montaż oświetlenia ulicznego. Termin ukończenia zadania wstępnie wyznaczono na koniec kwietnia 2021 roku.

[email protected], fot. UG Korzenna Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI