Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
22/11/2021 - 22:00

Korzenna: brakuje chętnych do odśnieżania gminy. Co teraz będzie?

Listopadowa aura sprzyja mieszkańcom Sądecczyzny, jednak powoli zbliża się do nas mroźna zima. Sytuacja niepokoi władze Korzennej, ponieważ brakuje tam chętnych do odśnieżania gminy. Przetarg został unieważniony.

Czytaj też: Ile Korzenna zapłaciła w ubiegłym roku za śnieg? Budżet ucierpiał

Gmina Korzenna została podzielona na sześć obszarów odśnieżania. Niestety, na trzy z nich nie złożono żadnej oferty – brakuje chętnych, którzy zajęliby się usunięciem śniegu z dróg. Jedna z przetargowych ofert nie mieści się w środkach zapewnionych na ten cel w budżecie gminy, natomiast w przypadku dwóch pozostałych propozycji organizator przetargu dopatrzył się braków i uchybień formalnych.

Brakuje zatem ofert na odśnieżanie w Lipnicy Wielkiej, Wojnarowej, Siedlcach i w Słowikowej. W konsekwencji gmina jest zmuszona unieważnić przetarg i ogłosić go ponownie. Taka sytuacja nie napawa mieszkańców tych miejscowości optymizmem.

Pozostałe rejony, czyli część Wojnarowej, Posadową Mogilską, Mogilno, Koniuszową, Janczową, Miłkową i Korzenną obsługiwać będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Spółka zadba w tym roku o stan dróg, odśnieżanie chodników i podjazdów oraz zabezpieczenie nawierzchni w taki sposób, aby była bezpieczna dla kierowców. (k.kos@sadeczanin.info, fot. ilustracyjne, Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu